אחרי שבחודשים האחרונים נחשפו כמה פרשיות מביכות בתחום המיני מצד דמויות מוכרות בציבור הדתי יוצאת פסיקה הלכתית חד-משמעית הקובעת כי יש להתלונן במשטרה על הטרדות מיניות. כך נחשף היום בעיתון "ישראל היום".

 המפכ"ל רוני אלשיך. פלאש 90
השתנו הזמנים. המפכ"ל רוני אלשיך. פלאש 90

לאחרונה התרחשה מבוכה בציבור הדתי אחרי ששמם של דמויות כמו תא"ל אופק בוכריס, ראש מועצת גוש עציון לשעבר דוידי פרל, הרב עזרא שיינברג, שכונה "הרב מהצפון", נקשר בפרשיות הקשורות להטרדות מיניות.
הפרשיות לוו במבוכה רבה עד כדי כך שלעיתים חששו לשתף את המשטרה במידע החמור.

אלא שכעת מסמך הלכתי מפורט שגיבש מכון פוע"ה (פוריות ורפואה על פי ההלכה) קובע מצביע על חמישה מקורות הלכתיים שונים המוכיחים כי יש חובה, להתלונן על הטרדות מיניות.
במסמך נטען כי בניגוד לעבר כיום אנו חיים במשטר מתוקן עם מערכת חוק מסודרת ועל כן לא קיים איסור "מוסר" – איסור להלשין על יהודים לשלטון.

אחת הקביעות המעניינות במסמך אומרת: "המשפט הפלילי בעם ישראל הוא כהלכה, למרות שאינו כדין תורה. עוד נכתב: "למרות שאת חוקי המשפט הפלילי חוקקו אנשים שאינם שומרי תורה, מן הסתם המפלגות הדתיות הסכימו לכך, ולכן זה בסדר".
יו"ר מכון פוע"ה, הרב מנחם בורשטיין, מסר לישראל היום: "המשטרה השתנתה. כיום יש מפכ"ל דתי, מונה רב דתי למשטרה, הביאו חוקרות וחוקרים דתיים, יש כיום שפה משותפת יותר עם המשטרה. בהתאם לזה יש קריאה להתלונן – ללא חשש מאיסורים הלכתיים".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי