תנועת "" פנתה היום ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בבקשה לפתוח בחקירה פלילית נגד ח"כ ג'מאל  מהרשימה המשותפת, בשל המשך מגוריו בבית לא חוקי, כך נחשף היום באתר NRG

 זחאלקה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
זחאלקה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

כזכור, לפני כשנה חשף ערוץ 10 כי ח"כ זחאלקה מתגורר בשכונה בלתי חוקית בכפר קרע שבצפון הארץ. החשיפה הגיעה בעקבות צילום רחפן של עמותת רגבים, ואשר הוצג בוועדה לתכנון ובנייה. הוועדה טענה כי יש להורות על הריסת השכונה כולל ביתו של הח"כ, אולם עד כה לא נעשה דבר.

מהממצאים עולה כי זחאלקה ממשיך להתגורר בבית לא חוקי שברשותו, בית שנבנה בטרם היבחרו לכנסת. זאת בידיעה ברורה כי הוא עובר על מספר חוקים בתחום התכנון והבנייה שדינם הוא שנתיים מאסר, וכן עבירה על חוק העונשין העוסק במרמה והפרת אמונים, שדינה שלוש שנות מאסר.

בפנייה ליועמ"ש כתב מנכ"ל תנועת "אם תרצו", , כי יש לערוך בדיקה יסודית בעניינו של זחאלקה: "היה מצופה מחבר הכנסת זחאלקה לכבד את החוק אף יותר מאזרח רגיל מן השורה. הופתענו לגלות כי חבר הכנסת הנכבד חי עד היום בבית שנבנה שלא כחוק, ובד בבד עבר ועודנו עובר על מספר עבירות חמורות ביותר, שעליהן הוא חייב לתת את הדין".

"למצות את הדין" מתן פלג.
"למצות את הדין" מתן פלג.

פלג הדגיש עוד כי "האזרח הפשוט מצפה מנבחריו לנהוג בניקיון כפיים מקסימאלי. באם היה מדובר באדם מן השורה, הרי שהיו נפתחים נגדו הליכים משפטיים מידיים. חבר הכנסת ממשיך לצפצף על החוק, והגיעה העת שהיועץ המשפטי לממשלה יעמידו במקום. אי כיבוד החוק על ידי המחוקק הוא בוודאי ביזוי מוחלט של בית המחוקקים. העובדה כי מדובר בחבר כנסת בעל אג'נדה 'פלסטינית' ואנטי ישראלית, לא יכולה להעמידו מעל החוק". בסיום מכתבו ציין פלג כי "בהתאם לסמכויותיו של משרד היועץ המשפטי לממשלה, אנו קוראים לך לפתוח בחקירה פלילית נגד חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה".

בעבר הגיב זחאלקה לחשיפת ערוץ 10 ואמר כי "השכונה שאני גר בה נמצאת בהליכי תכנון שכבר נמשכים זמן רב וכוללים הליכים בירוקרטיים, אולם הבית שלי הוא חלק מתכנית המתאר של היישוב". בתשובה לשאלת המראיינת מדוע הוא גר בבית לא חוקי בתור חבר כנסת, אמר זחאלקה: "בניתי את הבית לפני שהייתי חבר כנסת".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.