פרטי עדותו במשטרה של עד המדינה שלמה פילבר בפרשת 4,000 נחשפו הערב ב"החדשות". "היום אני מבין שהביאו אותי כדי להיות פיון במשחק", אמר פילבר לחוקרים.

פילבר ונתניהו. צילום: פלאש 90

 

פילבר סיפר כי בתחילת הקדנציה שקל אם לקחת את תפקיד מנכ"ל משרד התקשורת: "הסביבה שלי הזהירה אותי, אמרו לי 'אל תיקח את התפקיד'… בהתחלה האמנתי שביבי מעריך אותי ולכן הביא אותי לתפקיד, היום אני מבין שהביאו אותי כדי להיות פיון במשחק, שייעדו אותי לזה, הייתי שבוי".

על יחסיו עם ראש הממשלה אמר פילבר כי בהיותו מנכ"ל המשרד ביצע הוראות מפורשות של רה"מ. "זה בכלל לא היה בשיקול הדעת שלי", אמר. "קיבלתי ממנו הנחיות מפורטות, הוא הבהיר לי למי צריך לדאוג ואיך. היום אני מבין שניצלו אותי…היום אני מבין שהייתי כלי משחק, רציתי להיות מנכ"ל מקצועי".

בעדותו תיאר פילבר גם את מערכת היחסים שלו עם בני הזוג נתניהו וסיפר כי הוא מוקצה אצל רעייתו שרה וכי היא מעולם לא סלחה לו על אירוע שקרה מלפני שנים רבות.

מקורביו תיארו כי נשבר בחקירה. "הוא עמד מול מול החוקרים ובכה", סיפרו. "הוא אמר שהוא מרגיש שהוא נולד מחדש, שהוא מבין שמהצעד שעשה אין דרך חזרה. הוא אמר שהדבר האחרון שהוא רוצה זה לפגוע בנתניהו אבל החוקרים שמו לו מראה, הוא הבין שאין לו אפשרות אחרת. צריך לזכור שלו לא יצא כלום מהפעולות שהוא ביצע".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי