דף הבית > אקטואליה וחדשות > ערד ניר: ה-BDS – בגלל הכיבוש

ערד ניר: ה-BDS – בגלל הכיבוש

ראש דסק החוץ של ערוץ 2 התארח בכנס של מכון NGO MONITOR בכנסת ומצא את האשם האמיתי בכל בעיות ההסברה של ישראל - הכיבוש כמובן

בכנס של מכון המחקר NGO MONITOR שהתקיים היום בכנסת לרגל 15 שנים לוועידת דרבן הראשונה תקף ערד ניר את התנהלות הממשלה מול ה-BDS : "אני חושב שהכשלון הגדול יותר משל משרד החוץ הישראלי בוועידת דרבן זה הכישלון של ה-BDS. כן רבותיי, אני לא אקח חלק פה בהאדרה וההעצמה של האיום הזה. למרות שאולי זה מתאים לחלק מהאנשים מאג'נדות כאלה ואחרות. משני קצוות הקשת הפוליטית כולם פה נהנים להאדיר את העניין הזה" .

לדברי ניר ארגוני החרם הם בבחינת איום סרק. "נדמה לי שהתייחסות הרצינית האמיתית ביותר לסוגיית ה-BDS היא פה במדינת ישראל. בעולם מתייחסים הרבה פחות ברצינות לכל תופעת ה-BDS הזאת. נכון הרבה פעמים מדינת ישראל מובילה מהלכים מבקשת איזה שהיא מחווה מצד ידידיה בעולם והם עושים את זה בסוג של לגיסלציה (חקיקה) נגד ה-BDS וזה כלי נהדר להסטת תשומת הלב" אמר ניר.

את ההתעסקות ב-BDS במשרד נפרד ממשרד הנחוץ פירש ניר כאתנן פוליטי: "אני מניח שבמדינה מתוקנת ועם כל הכבוד לשר ארדן, סוגית ה-BDS צריכה להיות סוגיה של משרד החוץ. למשרד החוץ יש נציגויות בעולם. נציגיויות שעובדות ופועלות מול גורמים בעולם. אבל אצלנו כמו כל דבר זה אישהו סוג של משחק קואליציוני. נותנים צ'ופר למישהו שרצה נורא להיות שר חוץ אבל הסתפק, מה לעשות, במשרד לבטחון הפנים".

"רבותיי אתם מטפלים בתופעה לא שמעתי פה אף אחד שמזכיר את שם הגורם" זעק ערד ניר והצביע על מה שבעיניו הוא הגורם לחרמות על ישראל "יש דברים רבים גרועים ושקמים עלינו לכלותינו ונורא ואיום ואבל רבותיי יש גורם בעייתי בהתנהלות של מדינת ישראל וצריך לפתור אותו מנקודת המבט המקצועית שלי אני מרשה לעצמי להעלות כאן בדיון הזה שמדינת ישראל נתפסת בעולם כמדינה כובשת. יש כיבוש רבותי!".

ניר הוסיף: "אני הרבה יותר מוטרד מאשר מה-BDS, ממה שקורה בעולם נוכח ההתעלמות שלנו מסוגיית הכיבוש. אני חושב שהיוזמה הצרפתית מטרידה יותר מה-BDS. אני חושב שהעובדה שהעולם הולך ומתנהל ומנסה לכפות פתרון על מדינת ישראל מבלי לערב את ישראל זה הרבה יותר מסוכן מהתופעות השוליות האלה של ה-BDS. אבל הרבה יותר נח להתמודד עם זה. הרבה יותר נח לשסות את העם ב-BDS ולייצר איזה מן דמון כזה שנורא קל להילחם בו, נורא קל לסמן אותו ,אבל לא מדברים על בעיית היסוד מה הגורם לכל התופעה הזאת".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

בצל ההסלמה: הקבינט מתכנס לדיון ביטחוני

שרי הקבינט מכונסים כעת לדיון בהסלמה בדרום. ראשי מערכת הביטחון צפויים לסקור את המצב בגבול עזה ולהמליץ על הפעילות הצבאית הנדרשת. מוקדם יותר, נטשה המשלחת המצרית את השיחות עם חמאס