מאות מתושבי מצפה רמון חתמו על עצומה הקוראת למנוע את הופעתה בשבוע הבא של הזמרת השנויה במחלוקת אחינועם ניני. כך נחשף באתר NRG. ביום רביעי הקרוב יארח מועדון הג'אז במצפה רמון, את הזמרת הידועה בדעותיה הקיצוניות. ניני השתתפה בעבר בטקס זיכרון אלטרנטיבי של משפחות שכולות יהודיות ופלסטיניות, שהתקיים ביום הזיכרון לחללי צה"ל. בעצומה שעליה חתמו יותר מ-500 אנשים, דורשים התושבים מהמועצה המקומית לבטל את ההופעה.

"דעות קיצוניות". אחינועם ניני. צילום: מיכל פתאל, פלאש 90
"דעות קיצוניות". אחינועם ניני. צילום: מיכל פתאל, פלאש 90

 

"מעבר להיותה זמרת מוכשרת", נכתב בעצומה, "ניני היא גם פרובוקטורית אשר דוגלת בערכים הנוגדים את הציונות. היא יוצאת נגד ערכי הציונות, נגד מדינת ישראל, נגד ממשלת ישראל ונגד ערכים של עם ישראל". בנוסף, נכתב כי "הזמרת בוחרת להכניס תוכן פוליטי להופעות שלה. לא מזמן השמיטה הזמרת את מילות השיר ירושלים של זהב באחת מהופעותיה". אם ההופעה לא תבוטל צפויה להתקיים במהלכה הפגנה של התושבים מחוץ לאולם.

מהמועצה המקומית במצפה רמון נמסר בתגובה כי "מצפה רמון דוגלת בחופש האמנות והיצירה, ומהווה בית לאמנים יוצרים, וגם מברכת על אמנים כמו אחינועם ניני, שמקדישים מזמנם ונכונים להופיע כמעט בהתנדבות על מנת לקדם יוזמות המהוות הזדמנות לפיתוח וקידום המוזיקה ומוזיקאים צעירים במקום. לאחרונה פתחנו בשילוב מכללת ספיר תכנית בשם 'אבן ספיר' למוזיקאים מצטיינים. במסגרת זאת יוצרים בעלי שם עולמי מגיעים לישוב מקיימים כיתות אומן ומופיעים בפני הקהל הרחב".

מאחינועם ניני נמסר: "אני נרגשת לקראת המפגש עם קהל חובבי המוסיקה של מצפה רמון. אני מבינה שבתקופות של מחלוקת עמוקה, יש מי שמוצא את ייעודו בהלהטת הרוחות. עם זאת, גם אלה חשוב שיידייקו – אני אוהבת את מדינתי ואני ציונית גאה. עליתי לארץ מתוך ציונות. אני חולקת על מדיניות ממשלת ישראל, אשר רק מעמיקה הסכסוך האלים שקורע את שני העמים החיים מהים לירדן. אני מזמינה את תושבי מצפה כולם, תומכים ומתנגדים כאחד, ליהנות מחוויה מוסיקלית אשר לא תותיר אותם אדישים.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי