בכל הטורנירים של היורו, היה חשוב לארגון אופ״א דבר אחד, שיהיה גמר קלאסי בין שתי נבחרות גדולות. אף פעם הם לא התלהבו מנבחרות 'קטנות' ותמיד המטרה היתה שהנבחרות האטרקטיביות ביותר יגיעו הכי רחוק.

2016 שייצא הערב לדרך עם משחק הפתיחה בין צרפת המארחת לרומניה תופס את אופ״א עם דאגות בנושאים אחרים לגמרי. בארגון מעוניינים רק בדבר אחד, שמשחקי היורו יעברו בשלום. החשש מפיגועי טרור מטרידים את אופ״א וכל השאר מבחינתם חסר חשיבות. המלחמה נגד הטרור בראש סולם העדיפויות של הארגון וכמובן המשטרה המקומית.

By Sean MacEntee from Monaghan, Ireland (Germany -v- Ireland Euro 2016)
By Sean MacEntee from Monaghan, Ireland Germany -v- Ireland Euro 2016

 

בצרפת מוטרדים מאוד מהטרור, אך יש להם בעיות נוספות -ועדי העובדים, שכמו תמיד מוצאים את העיתוי הגרוע ביותר לשבות בו. בשבועות האחרונים מתקיימות שביתות של ארגוני העובדים, ששיבשו את אספקת החשמל, הדלק, התחבורה הציבורית ופינוי הזבל.

הצרפתים, שאוהבים להשבית שמחות, מנצלים את הממשלה ברגעים קריטיים. גם חברת התעופה 'אייר פראנס' מאיימת לפתוח בשביתה. חברת הטיסה המקומית אמורה להטיס את הנבחרות השונות והאוהדים למשחקים ברחבי צרפת. ואם לא די בזה עכשיו מאיימים העובדים להשבית קווי התחבורה לאיצטדיונים בהם יתקיימו משחקיהיורו.

נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, לא מתכוון להיכנע לוועדי העובדים והכריז כי "תהיו בטוחים שכל השירותים הציבוריים יסופקו ושהמדינה תמלא את חובותיה". ראש הממשלה, מנואל ואלס שלח מסר פטריוטי משלו ואמר כי הוא "רוצה שהיורו יציג תמונה יפה של צרפת. כולם צריכים לגלות אחריות ופטריוטיזם בזמנים כאלה".

מעבר לחששות מפיגועים ושביתות, המשטרה הצרפתית משקיעה עבודת מודיעין רבה על האוהדים הבעייתיים ממדינות שונות. אלפי שוטרים סמויים מסתובבים ברחובות ודואגים לעצור את האוהדים המתפרעים כאשר המדיניות היא להוציא אותם מייד מצרפת למולדתם. מאות אוהדים של נבחרת אנגליה התעמתו אתמול עם אוהדים צרפתים מחוץ למסעדה במארסיי, שם ייתקיים המשחק הראשון של נבחרת אנגליה מול רוסיה בשבת. המשטרה פיזרה את המהומות עם גז מדמיע.
ויש גם

המארחת היא הפייבוריטיות לזכייה בטורניר. הערב צרפת תתחיל את המירוץ לזכייה בתואר אלופת אירופה ועל פי הפרסומים בצרפת ההתלבטות הגדולה ביותר של דשאן בנוגע להרכב הערב היא בעמדת החלוץ, כאשר לא ברור האם אוליבייה ז'ירו, שכבש שלושה שערים בשני משחקי ההכנה של הצרפתים לקראת הטורניר, יקבל את הקרדיט לפתוח בחוד. קינגסלי קומאן לא התאמן בצורה מלאה השבוע אך צפוי להיות כשיר.
אלפיים ישראלים יצאו לצרפת לצפות במשחקי היורו ולטייל בעיר האורות. ישראלים רבים מצדדים בנבחרות אנגליה וספרד.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא