דו”ח שפורסם היום (א’) מראה כי ישנה עלייה חדה של 44% באירועים האנטישמיים בבריטניה מאז שנת 2014. את הדו”ח הפיק ארגון “הקמפיין נגד ” ופורסם לראשונה באתר NRG.

“יהודי , אין לכם מה לחפש במדינה הזאת”. מתוך ‘הפטריוטים’ (16.7)

לפי הדו”ח, בבריטניה דיווחו על 1078 אירועים אנטישמיים אלימים ב-2016 כשאחד מכל עשרה אירועים היה גם אלים. עם זאת, רוב האירועים האנטישמיים בבריטניה לא מגיעים לכדי הרשעה משפטית: רק 15 מקרים של פשעים אנטישמיים הועמדו לדין בשנת 2016, כאשר רק אירוע אחד היה אלים.

בארגון מדווחים עוד שישנה החרפה במספר ובחומרת האירועים בחודשים הראשונים של 2017. כך, למשל, בלטו לרעה  הפיצוץ במסעדות כשרות בעיר מנצ’סטר ומקרה של גבר שנעצר בלונדון אחרי שרדף אחרי יהודים בלונדון עם מצ’טה. בנוסף, במרץ האחרון נסגרו רחובות מרכזיים בלונדון, כדי לאפשר קיום הפגנה למען ארגון החיזבאללה.

אנטישמיות באירופה. צילום: פלאש 90
אנטישמיות באירופה. צילום: פלאש 90

 

אמבר ראד, שרת הפנים הבריטית אמרה בתגובה לדו”ח: “ מכל סוג אינם מקובלים עלינו. לכל אחד במדינה הזו ישנה הזכות לחיות בבטחה הרחק מאלימות ורדיפות. אנו עובדים יחד בכדי להתמודד עם פשעי האנטישמיות בכל צורותיהם ולנצל את כוח החוק בכדי להגן על כל אדם בבריטניה. אנו נשקול את המלצות הדו”ח בצורה זהירה במקביל לפיתוח דרכים חדשות לסילוק הפשעים המבחילים האלה ממדינתנו”.

יו”ר הקמפיין נגד אנטישמיות גדעון פלטר מסר: “2016 הייתה השנה הקשה ביותר של דיווחים על פשעים אנטישמיים. אך במקום להגן על יהודי בריטניה, הרשויות רק העמידו לדין כ-15 מקרים של פשעי שנאה אנטישמיים. הכישלון של כוחות המשטרה והמשפט להגן על יהודי בריטניה היא בגידה”.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.