פקחי עיריית חילקו בסך 320 שקל לעסקים הפתוחים בשבת במתחם "ביג פאשן" בעיר. זאת לאחר שבשבועות האחרונים, מאז חוקק , חולקו התראות בלבד.

המפגינים באשדוד נגד סגירת עסקים בשבת, מוצ"ש. צילום: פלאש 90
המפגינים באשדוד נגד סגירת עסקים בשבת, מוצ"ש. צילום: פלאש 90

 

"כפי שכבר אמרנו והתחייבנו", אמר איתן בר זאב, מנכ"ל ביג מרכזי קניות, "ביג תשלם את הקנסות במידת הצורך ותנהל על חשבונה את ההתנהלות המשפטית מול העירייה. אין לנו אלא להשתומם בפעם המי יודע כמה על התנהלות העירייה. יוצאים בהצהרות ובאמירות פיוס ומעלים באותו זמן את רף הכפייה הדתית הבלתי נסבלת הזו. אחד בפה, אחד בפקח".

גם גיא סער, ממובילי המחאה, תקף את העירייה: "ראש העיר טוען שהוא מחפש להרגיע את הרוחות ובמקביל מעלה מדרגה כל שבוע מחדש. לא ייתכן שהתושבים קמים בקול זעקה והוא ממשיך כאילו דבר אינו קורה. הוא טוען שהוא קשוב ומנסה למצוא פתרונות ובמקביל מחלק קנסות. האטימות מגיעה לרמת האבסורד".

ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי. צילום: פלאש90
ראש עיריית אשדוד . צילום: פלאש90

 

השבוע שבר שתיקה ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי ופרסם בפייסבוק שלו פוסט הקורא לפיוס. "בשבועות האחרונים החלטתי לנהוג באיפוק", סיפר. "לא נגררתי להשמצות, לא הגבתי להסתה הפרועה נגדי, לא הסכמתי לתת יד לפילוג העיר ולפגיעה הקשה בתדמיתה, ועיקר מאמציי התרכזו והושקעו בבניית פתרון שיעמוד במבחן הציבורי והמשפטי. היום אני כבר יכול לומר באופטימיות זהירה, שמתגבש כיוון לפתרון כזה".

לסרי סיפר כי הוא נפגש מדי יום עם נציגי הקהילות השונות, ועם "תושבים רבים שמייצגים את כלל מרקם האוכלוסייה בעיר, שומע דעות ורעיונות לפתרון שיאפשר לכולם להמשיך את שגרת החיים ביחד שאשדוד התברכה בה מאז ותמיד".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.