על רקע המצב הבטחוני וגל הטרור האחרון, ואחרי עיכובים רבים, תועבר לממשלה ביום ראשון ההחלטה על חיזוק התקציב לסיוע ליישובים העומדים בקשיי הפיגועים בתקופה האחרונה. ההחלטה תובא לממשלה ששריה בקיאים בפרטי ההצעה וביום ראשון הקרוב צפויה לעבור.

התקציב בין היתר יוקדש להקמת מרכזי חוסן קהילתיים בדומה למה שפועל בהצלחה רבה בישובי עוטף עזה. מרכזים כאלו צפויים לחזק את החוסן הקהילתי ויכולת העמידה של ההתיישבות מול האתגרים שניצבים בפנינו. לצורך כך יתוקצבו האזורים בסכום כולל של 12 מלש"ח.

ראש הממשלה ומנכ"ל משרדו אשר דחפו את היוזמה
ראש הממשלה ומנכ"ל משרדו אשר דחפו את היוזמה

מלבד זאת, בהחלטה סעיפים חשובים נוספים, הן לרשויות והן לתושבים, ובכלל זה 15 מלש"ח שיפוי לרשויות בגין הוצאות ביטחון, 6 מלש"ח ממשרד הרווחה לפעילויות הפגה בקיץ, 6 מלש"ח לקידום נוער במשרד החינוך, 15.5 מלש"ח לפיתוח תשתיות תיירות, 3.5 מלש"ח לחיזוק העסקים הקטנים, 10 מלש"ח למבני ציבור, ועוד.

בהחלטה היו שותפים כמעט כל משרדי הממשלה, החל ממשרד ראש הממשלה, החינוך, התיירות, החקלאות, הפנים, הרווחה ועד המשרד לשיוויון חברתי.

ח"כ סמוטריץ' שדחף את התקצוב מוסר "אני שמח מאד על חלקי בתהליך, תושבי יהודה ושומרון, עמדו ועומדים שלא ברצונם ראשונים במערכה, ותפקידינו לתת להם את כל הכלים האפשריים לעמידה איתנה." לדברי סמוטריץ' "ראש הממשלה ומנכ"ל משרדו וכן השרים כולם ראו את הצורך ונרתמו בכל הכח לקידום העניין, ועל כך צריך להודות להם. נמשיך בע"ה לפעול עם כל הכוחות הלאומיים בממשלה על מנת לחזק את ההתיישבות ולמען העם כולו".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.