דף הבית > תרבות > סרט אנטי ישראלי זכה בפסטיבל ונציה

סרט אנטי ישראלי זכה בפסטיבל ונציה

הסרט האנטי ישראלי "פוקסטרוט" זכה הערב בפסטיבל ונציה. שרת התרבות מירי רגב: "אלו הסרטים שנותנים רוח גבית לארגון ה-BDS ולעוכרי ישראל וזוכים לתשואות של אוייבנו"

הסרט הישראלי "פוקסטרוט" זכה הערב (שבת) בפרס אריה הכסף בפסטיבל ונציה. הסרט עצמו שנוי במחלוקת ושרת התרבות מירי רגב אף אמרה כי הוא מסייע לתעמולת ה-BDS.

שרת התרבות מירי רגב. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שרת התרבות מירי רגב. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לפני שבועיים תקפה השרה רגב את העובדה שהסרט נבחר לייצג את ישראל בפסטיבל. "פוקסטרוט' הוא ממש לא הריקוד שלנו! זוהי בושה וחרפה שמשרד התרבות יתמוך בסרטים כאלה, המוציאים את דיבת הארץ רעה".

על אף שהסרט מבייש את צה"ל, ואולי דווקא משום כך, זכה הסרט לשבחים רבים בפסטיבל, עד כדי כך שקטף את הפרס.

"למדינת ישראל יש את הצבא המוסרי בעולם שחייליו הצעירים נדרשים להתמודד עם מציאות מורכבת מידי יום", אמרה הערב השרה. "מצער שסרטים ישראלים המבקרים את מדינת ישראל פוגעים בשמה ובשם חיילי צה"ל זוכים כמעט אוטומטית לחיבוק ואהדה בעולם. מקומם שיוצרים ישראלים תורמים להסתה של הדור הצעיר כנגד הצבא המוסרי בעולם תוך הטחת שקרים במסווה של עשייה אמנותית".

שרת התרבות הוסיפה: "טוב היה שאת התשואות הם היו קוטפים בזכות העשייה האמנותית בלבד. אלו הסרטים שנותנים רוח גבית לארגון ה-BDS ולעוכרי ישראל בכל רחבי העולם וזוכים לתשואות של אוייבנו".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

שוק הפשפשים ביפו – ברשימת השכונות המגניבות בעולם

מגזין התיירות האמריקני "טיימאאוט" פרסם השבוע את דירוג 50 השכונות המגניבות בעולם, ומיקם את שוק הפשפשים במקום ה-16: "יפו מתפוצצת משילוב מרהיב בין ישן לחדש"