במי הציבור תומך, יעלון או ליברמן? זו השאלה עליה ניסו להשיב בכלי התקשורת מיד עם תחילת הדרמה הפוליטית שכללה את הדיונים עם המחנה הציוני על אחדות, התפטרות השר יעלון תוך חילופי האשמות פומביים עם ראשה ממשלה והכניסה המסתמנת של 'ישראל ביתנו' לקואליציה. גופי החדשות השונים פרסמו סקר בקרב גולשיהם ובדקו את העדפתם: מי מתאים יותר לכהן כשר הבטחון, יעלון או ליברמן?

בימים שאינם ימי בחירות, קשה לדעת מיהם הפוליטיקאים הזוכים לתמיכת הציבור. למקום הזה נכנסות יותר ויותר חברות המנטרות את המידע ואוספות את הנתונים במאמץ לנתח את נושאי השיח ברשתות. כך הן מצליחות לאמוד באופן מדויק את דעת הקהל.

בסקר של ערוץ 10 יעלון זכה לתמיכה של למעלה ממחצית הנסקרים, בעוד ליברמן זכה רק ל-27% תמיכה. ב"וואלה" הנתונים דומים למדי, כשמחצית מהנשאלים מעדיפים לראות את יעלון בקריה בת"א, בעוד רק 29% רוצים לראות את יו"ר ישראל ביתנו במשרד הבטחון.

בסקר שנערך באתר ערוץ 20 בקרב למעלה מ-1,600 משיבים הגענו למסקנות שונות לחלוטין לפיהן מי שמקבל את תמיכת הציבור הוא דווקא השר ליברמן. שר הבטחון הנכנס זוכה ל-69% תמיכה בקרב נשאלי ערוץ 20, בעוד יעלון, המודח, זוכה רק ב-31% תמיכה בקרב הנשאלים.

סקרים

בניתוח רשת בלתי תלוי שערכה חברת VIGO, המפעילה מערכות ניטור וניהול מתקדמות לעולם המדיה החברתית, עולה כי אחוזי התמיכה בשניים הפוכים מתוצאות הסקרים בערוץ 10 וב"וואלה" וקרובים הרבה יותר לתוצאות סקר אתר ערוץ 20. השר ליברמן זוכה באחוז אהדה גבוה במיוחד ומגיע ל-83% אהדה, בעוד יעלון מגיע ל-33% אחוזי אהדה.

בציוץ של כתבת התקשורת של גלי צה"ל, שירה הדס נקר, נכתב כי "הרשת סוערת כבר שלושה ימים. רוצים לפוצץ את הבועה? הנה נתוני חברת VIGO על יחס הגולשים לפוליטיקאים. סתם שתדעו: הרשת ימנית".

הסקרים של "וואלה" ושל חדשות 10 מעלים תמונה עגומה לא רק לגבי הבועה בה חיים אנשי התקשורת אלא גם ביחס לסקרים, שנחשבים בדרך כלל לכלי אמין  למדידת דעת קהל אך מספקים יורת ויותר אכזבות בשנים האחרונות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20