למרות שחלק נכבד בציבור מטיל את האחריות על מחדלי מבצע "צוק איתן" על רה"מ בנימין נתניהו,  ציבור גדול מעוניין לראות אותו ממשיך לכהן בתפקידו, כך עולה מסקר ערוץ 1 שפורסם הערב (ד').

המועמד המוביל. רה"מ בנימין נתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
המועמד המוביל. רה"מ בנימין נתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

על פי הנתונים, 63% מהנשאלים סוברים כי האחריות למחדלי המבצע מוטלת על הדרג המדיני, בעוד 14 מאמינים כי האחריות מוטלת על הדרג הצבאי. בדרג המדיני מצביעים 34% על רה"מ נתניהו כאחראי העיקרי, 21% מצביעים על שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון, 10% מטילים את האחריות על הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ ו-6% על ראש אמ"ן לשעבר אלוף אביב כוכבי.  29% לא הטילו אחריות על איש.

למרות זאת, נתניהו (הליכוד) הוא המועמד המוביל לראש הממשלה בפער ניכר מהשאר עם 31% תמיכה. מדובר בעליה של 8% מאז הסקר הקודם של ערוץ 1 שנערך לפני חודשיים. אחריו עם 17% יו"ר 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד. זוהי ירידה בת 4% מהסקר הקודם. אחריהם יו"ר 'הבית היהודי' ושר החינוך נפתלי בנט עם 8% תמיכה. 6% תמיכה לשר הביטחון אביגדור ליברמן וליו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג ו-5% תמיכה לשר לשעבר יעלון השוקד בימים אלה על הקמת בית פוליטי חדש.

עוד עולה מהסקר כי 40% מהנשאלים סוברים שדו"ח המבקר יפגע בעתידו הפוליטי של יעלון. 31% מאמינים שהדו"ח יפגע בעתידו הפוליטי של גנץ. כמחצית מהנשאלים חושבים שישראל לא מוכנה למערכה הבאה, לעומת 32% שמאמינים כי ישראל ערוכה.

הסקר נערך אתמול (ג'), ערב פרסום דו"ח המבקר ע"י חברת TNS קנטר ובו השתתפו 600 משיבים יהודים וערבים.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20