10:20 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > סקר ערוץ 1: "יש עתיד" המפלגה הגדולה בישראל

סקר ערוץ 1: "יש עתיד" המפלגה הגדולה בישראל

סקר מכון TNS-KANTAR קובע: "יש עתיד" היא המפלגה הגדולה ביותר עם 25 מנדטים. במקביל, נתניהו הוא המועמד המוביל לראשות הממשלה

סקר מכון TNS-KANTAR בראשות סטלה קריוף שפורסם הערב בערוץ 1, מציג שינויים דרמטיים במפה הפוליטית: מפלגת "יש עתיד" היא המפלגה הגדולה ביותר בישראל עם 25 מנדטים, אחריה מפלגת "הליכוד" עם 21 מנדטים, ושלישית "הרשימה המשותפת" עם 13 מנדטים.

יו"ר המפלגה הגדולה ביותר? ח"כ יאיר לפיד. צילום: פלאש 90
יו"ר המפלגה הגדולה ביותר? ח"כ יאיר לפיד. צילום: פלאש 90

מפלגת "הבית היהודי" עולה מ-8 מנדטים בבחירות האחרונות ל-13 מנדטים בסקר. במקום החמישי ולאחר שאיבדה מחצית מכוחה, ניצבת מפלגת "המחנה הציוני" עם 12 מנדטים בלבד.

מפלגתו של שר הביטחון, אביגדור ליברמן, "ישראל ביתנו" עם 9 מנדטים, המפלגות החרדיות ש"ס ויהדות התורה עם 8 ו-7 מנדטים בהתאמה. ומפלגות "כולנו" ו- "מרצ" עם 6 מנדטים כל אחת.

עפ"י הסקר שנערך בסוף השבוע בקרב 500 נשאלים, בנימין נתניהו , רה"מ המכהן, הוא המועמד המוביל לראשות הממשלה עם  24% מהקולות, אחריו יו"ר "יש עתיד" ח"כ יאיר לפיד עם 17%.

בפער גדול מאחוריהם: נפתלי בנט עם 8%, יצחק בוז'י הרצוג ואביגדור ליברמן עם 7% כל אחד, והרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי עם 6%.

הרחק מאחור, עם 2% בלבד, רה"מ לשעבר אהוד ברק. 29% מהנשאלים אמרו שלא יבחרו באף אחד מהמועמדים.

גורמים בליכוד הדגישו כי הסקר נערך לפני נאומו של ראש הממשלה בעצרת האו"ם, כרמז לכך שהתוצאות היום היו שונות.

נזכיר כי עפ"י סקר ערוץ 20 שנערך בתחילת החודש בשיתוף מכון "גיאוקרטוגרפיה", לתפקיד ראש הממשלה מוביל בנימין נתניהו עם 24.4% ואחריו יו"ר 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד עם 14.7%. לדעת 14.3% מהנשאלים, אף אחד מהמועמדים לא נמצא מתאים לתפקיד. שר הביטחון אביגדור ליברמן עם 5.8% ושר החינוך נפתלי בנט רק במקום הרביעי עם 5.6%.

חמשת המועמדים המובילים - סקר ערוץ 20
חמשת המועמדים המובילים – סקר ערוץ 20

נתניהו: "אם הסקרים היו נכונים, לא הייתי ראש הממשלה"

בראיון שהעניק ראש הממשלה בנימין נתניהו לערוץ 20 בניו יורק, התייחס למי שעלולים לכאורה לאיים על כיסאו, ולא הביע דאגה מהאפשרות שאהוד ברק יחזור לפוליטיקה ומהתחזקות חבר הכנסת יאיר לפיד בסקרים, שאף מראים כי מפלגת 'יש עתיד' עוקפת את 'הליכוד' בכמות המנדטים.

"זה בטח מטריד ציבורים שלמים שהקיאו אותו, כולל במפלגתו שלו, אבל זה לא מטריד אותי בכלל", אמר ראש הממשלה על שובו של אהוד ברק לפוליטיקה .

על התחזקותו של לפיד בסקרים אמר נתניהו: "בסקרים. זו מילת המפתח. אני זוכר שבסקרים היינו 18 מנדטים לפני הבחירות, אם הסקרים היו המילה האחרונה אז אני לא הייתי יושב פה כראש ממשלת ישראל".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פורץ שנתפס בבנק בירושלים. צילום: דוברות המשטרה

פורץ נתפס "על חם" במהלך שוד בנק בירושלים

המשטרה עצרה לפנות בוקר תושב שועפט בן 23 במהלך פריצה לסניף בנק בדרום ירושלים, כשהוא מסתובב במקום ומחטט במגירות