16:16 17/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > סמוטריץ': מוכן להתנצל בפני נתניהו

סמוטריץ': מוכן להתנצל בפני נתניהו

הח"כ מהבית היהודי סולק אמש על ידי נתניהו מדיון על חוק ההסדרה לאחר שאמר על נתניהו כי "הוא לא ימין ולא אמין". סמוטריץ': "מותר למתוח ביקורת עניינית"

ראש הממשלה סילק אמש את חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) מלשכתו, זאת בעקבות ריאיון שהעניק האחרון לעיתון "הארץ". "אמרת עליי שאני לא ימין ולא אמין, אז אל תיכנס לכאן", הטיח בו נתניהו.  כך נחשף אמש באתר מאקו.

1959132-18
מוכן להתנצל. בצלאל סמוטריץ'. 

בריאיון שפורסם השבוע במוסף "הארץ" צוטט סמוטריץ' באמרו כי "לצערי הרב נתניהו הוא לא ימין. עד שנתניהו הגיע, היה ברור – בישראל ובעולם – שיש ימין ושמאל. כשהשמאל בשלטון אפשר לדבר על חלוקת הארץ. כשהימין בשלטון, אין על מה לדבר. בא נתניהו ויצר מצג שווא, שלפיו יש קונסנזוס בין הימין לשמאל לגבי פתרון שתי המדינות. זה לא נכון, זה שוחק את התודעה וגורם נזק גדול מאוד לעמדות ולאינטרסים של מדינת ישראל".

אמש  התקיימה פגישה בין ראש הממשלה נתניהו ליו"ר הבית היהודי שר החינוך נפתלי בנט, זאת לאחר שהשניים נועדו ביום חמישי שעבר במשך ארבע שעות. נתניהו, שמתנגד לחוק ההסדרה, אולם לא מסכל אותו ככל הנראה כדי לא לשלם על כך מחיר בקרב מצביעי הימין, ניסה להציע לבנט שורה של הצעות על בסיס הפתרון של "נכסי נפקדים". הפגישה הסתיימה ללא סיכומים.

נתניהו הורה להתחיל כבר בהכשרת שלוש החלקות החלופיות למפונים צפונית ליישוב הקיים. התושבים, מצדם, הודיעו שינסו לסכל את העבודות והצהירו כי מבחינתם הפתרון הזמני אינו פתרון. ההערכות בקואליציה הן שגם אם החוק יעבור ביום שני עם סעיף 7, זה שמחיל את חוק ההסדרה גם רטרואקטיבית על עמונה, הוא לא יעבור בקריאה שנייה ושלישית ובסופו של דבר לא ימנע את הפינוי.

מטרת הפגישה שזימן נתניהו עם בנט הערב היא גיבש עמדה אחידה של הקואליציה לפתרון שמאחוריו יעמדו הליכוד והבית היהודי כאחד. היתכנות להסכמות שכאלה לא גבוה. בסביבת יו"ר הבית היהודי מבהירים שילכו עם החוק עד הסוף.

Israel prime minister Benjamin Netanyahu holds a joint press confrence with his Russian counterpart Dmitry Medvedev (unseen), at the Prime Minister's Office in Jerusalem on November 10, 2016. Photo by Yonatan Sindel/Flash90 *** Local Caption *** ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו במסיבת עיתונאים משותפת עם ראש ממשלת רוסיה, דימיטרי מדבדב במשרד ראש הממשלה בירושלים
נתניהו

הבוקר הבהיר ח"כ סמוטריץ' בראיון בגלי צה"ל כי הוא מוכן להתנצל בפני ראש הממשלה נתניהו אם זה נעלב מאמירותיו בראיון לעיתון 'הארץ'. "ראש הממשלה סירב לתת לי להיכנס לחדר, הוא לא אהב כמה אמירות שלי מאותו ראיון מאוד ארוך בעיתון 'הארץ'", סיפר סמוטריץ'. לדבריו, "אני איש צעיר מידי בכדי לטפס על עצים – אז אם ראש הממשלה נפגע מאמירה ספציפית זו, אני מוכן להתנצל עליה זו לא הנקודה". עם זאת הבהיר סמוטריץ' כי איננו חוזר מגוף הדברים שאמר, וכי מתיחת ביקורת עניינית על נתניהו לא אמורה למנוע עבודה משותפת. אם מי שיש לו מחלוקת עם ראש הממשלה מאבד את היכולת לעבוד איתו בצורה עניינית, אני חושב שיש לנו כאן בעיה קשה".

 

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

לוחמי הכוחות הדמוקרטים הסורים חוגיים את נצחונם על דאעש בא-ראקה, 17 אוקטובר 2017. צילום: רויטרס

אחרון לוחמי דאעש גורש מא-ראקה

המרכז הסורי לזכויות אדם' הודיע כי העיר נוקתה לחלוטין מן הטרוריסטים האסלאמיסטים. א-ראקה שנכבשה ב-2014 נחשבה לבירת "המדינה האסלאמית"