רקטה שנורתה הבוקר מרצועת עזה, נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. קודם לנפילה הופעלה אזעקה בקיבוץ יד מרדכי ובמושב נתיב העשרה. בתגובה לירי תקפו בצהריים כלי טייס של חיל האוויר וטנק של חיל השריון שתי מטרות השייכות לארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה.

רקטה. צילום: קבוצת ביטחון שדה
רקטה. צילום: קבוצת ביטחון שדה

אקדח שנגנב לפני מספר שנים מכפר יונה, אותר בצהריים על ידי לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל בעת שערכו חיפוש ברכב חשוד באזור ג'נין. הנהג, תושב ג'נין שהיה בעת האירוע בגילופין, נעצר והועבר להמשך חקירה.

כוחותינו פתחו אמש בירי לעבר מספר מחבלים שיידו בקבוקי תבערה לעבר כלי רכב שנסעו בכביש 60, מדרום לאפרת. אחד המחבלים, כבן 16, מת מאוחר יותר מפצעיו.

צרפת: מחבל מוסלמי, תושב צרפת כבן 39, ניסה הבוקר לחטוף נשק מחייל בנמל התעופה אורלי שבפריז וחוסל בירי. זמן קצר לפני האירוע בנמל התעופה, נתקל המחבל במחסום משטרתי יזום, ירה לעבר השוטרים ונמלט.

שגריר ישראל במוסקבה, גרי קורן, זומן אמש לשיחת הבהרה במשרד החוץ הרוסי, בעקבות התקיפה הישראלית בסוריה בלילה שבין חמישי לשישי. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הבהיר אמש את עמדתה של ישראל בנוגע למצב מצפון לארצנו ואמר שכאשר כוחותינו "מזהים ניסיונות להעביר נשק מתקדם לידי חיזבאללה, ויש לנו את המודיעין, ויש לנו את ההיתכנות המבצעית, אנחנו פועלים למנוע את זה. זה מה שהיה וזה מה שיהיה".

מזכ"לית הנציבות הכלכלית של האו"ם במערב אסיה הודיעה אמש על התפטרותה, לאחר שהוכרחה על ידי מזכ"ל האו"ם לגנוז דו"ח שפורסם נגד ישראל תחת הכותרת "ההתנהלות הישראלית כלפי העם הפלסטיני ושאלת האפרטהייד". בתגובה להתפטרות אמר שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, כי "החלטת המזכ"ל היא צעד חשוב. הגיע הזמן לשים סוף למצב בו גורמים באו"ם משתמשים בתפקידם בכדי לקדם את האג'נדה האנטי-ישראלית שלהם".

כדורגל: במשחק שפתח את המחזור ה-27 בליגת העל והראשון של הפלייאוף התחתון, ניצחה הפועל תל אביב במשחק חוץ את עירוני קריית שמונה בתוצאה 3-2.

התחזית: בימים ראשון ושני צפויה בארצנו ירידה במעלות החום ומזג האוויר יהיה מעט קר יחסית לעונה, גשם מקומי קל ייתכן מצפון הארץ ועד לצפון הנגב. בשלישי תורגש התחממות.

את סיכום חדשות השבת ערך מקסים לנגו.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי