רבים בעם היהודי החלו הערב את צום תשעה באב לציון חורבן בית ראשון וחורבן בית שני. הצום, שעל פי המסורת יהפוך ליום חג ושמחה לאחר בניית בית המקדש השלישי בירושלים, נדחה זו השנה השנייה ברציפות ביום אחד לעשרה באב בגלל השבת.

הישגים ישראלים באולימפיאדת ריו

מדלייה שנייה לישראל באולימפיאדת ריו! הג'ודוקא אורי ששון זכה אמש בארד במשקל של מעל 100 ק"ג אחרי שניצח במשחק האחרון יריב מקובה בעונשים, 2-1. מיד עם צאת השבת ברך את ששון רה"מ בנימין נתניהו. "אתה הגעת להישג בלתי-רגיל, אישי, לאומי, בינלאומי. אני חושב שכולנו ראינו איך אתה חיית את החלום שלך. הראית שאם רוצים מספיק, מתאמצים מספיק, מעזים מספיק, משיגים את החלומות. אתה הראית את האמתיות של ישראל, הפנים היפות והגאות של ישראל. מדינה חזקה ושוחרת שלום".

באדיבות : ONE
באדיבות : ONE

רה"מ התייחס לתעמולה המצרית ולסירובו של המתמודד המצרי ללחוץ את ידו של ששון: "חשבתי שהנה ישראל האמיתית. לצד היחסים הטובים שהולכים ומתפתחים בינינו לבין מדינות האזור, יש עוד עבודה רבה לשנות את התעמולה הנוראית שנערמה נגדנו במשך עשרות שנים, ואני לא מוותר על זה"

נתניהו ברך את מאמנו של ששון, אורן סמדג'ה: "כשהוא יחזור לארץ אני אדבר איתו ועם השרה מירי רגב על קרן לספורטאים אולימפיים. אנחנו חושבים עליכם ואנחנו אוהבים אתכם וגאים בכם". "חיבוק חם מירושלים. אבל יש לי בקשה ממך, חבק חזרה בעדינות", סיכם נתניהו.

ששון הודה לרה"מ ואמר: "זו גאווה ענקית לייצג את המדינה, אני מקווה רק להמשיך לעשות זאת בטוב. אני כל כך מאושר שהבאתי גאווה למדינה שאני כל כך אוהב".

הגולשת הישראלית מעיין דוידוביץ' העפילה אמש לשיוט המדליות באולימפיאדת ריו אחרי שהשלימה 12 שיוטים. שיוט המדליות במסגרתו מוענק ניקוד כפול יערך מחר, יום ראשון.

קופצת המשולשת חנה קנייזבה-מיננקו עלתה לגמר שייערך בלילה בין ראשון לשני.

חנה קנייזבה-מיננקו. צילום: עמית שיסל, ONE
חנה קנייזבה-מיננקו. צילום: עמית שיסל, ONE

בישראל

הולך רגל כבן 40 נפצע אמש באורח בינוני עד קשה מפגיעת רכב ברחוב יצחק הנשיא באשדוד.

רוכבת אופניים כבת 14 נפצעה בצהריים באורח בינוני מפגיעת רכב ברחוב הגפן בחיפה.

צעיר כבן 25 נפצע בצהריים באורח בינוני בהתהפכות טרקטורון סמוך למושב מצליח, מדרום לרמלה.

קצין משטרה נפצע אחר הצהריים באורח קל בידו בזמן שהשתלט על אדם בעל רקע פסיכיאטרי שאחז בסכין ואיים על אמו באשדוד.

תושב שגב שלום כבן 30 נעצר אמש על ידי בלשים ושוטרים במהלך פעילות יזומה כנגד גנבי רכב בחניון בית החולים סורוקה בבאר שבע. החשוד זוהה בתוך רכב שפרטיו חשודים כמזויפים ובמהלך מעצרו תקף את אחד השוטרים ונשך אותו.

שוטרים פתחו בצהריים בירי לעבר חשודים בגניבת רכב, בעת שניסו לדרוס את אחד מהם בגבעתיים. הרכב החשוד נמלט מהמקום והאירוע הסתיים ללא נפגעים.

ארבעה מטוסים וארבעה צוותי כיבוי פעלו אחר הצהריים בשריפת קוצים סמוך למושב ארגמן בבקעת הירדן.

חמישה צוותי כיבוי פעלו בשעות הבוקר בשריפת קוצים וחורש טבעי באזור הר סנסן, ממערב לביתר עילית.

צוותי כיבוי פעלו בשעות אחר הצהריים בשריפת קוצים באזור מודיעין, סמוך לכביש 443.

החדשות בעולם

שווייץ: לפחות שבעה נוסעי רכבת נפצעו הערב בדרגות פציעה שונות לאחר שמפגע חמוש בסכין תקף ופגע בהם. ממשרד החוץ נמסר כי לכל השליחים הישראלים ברן ובג'נבה שלום.

גורם אמריקאי הודיע אמש על חיסולו של מנהיג ארגון הטרור דאעש באפגניסטן ובפקיסטן באמצעות תקיפה מהאוויר שבוצעה לפני כשבועיים וחצי דרומית-מזרחית לקאבול.

לפחות 15 חיילים טורקים נהרגו בקרבות עם המחתרת הכורדית סמוך לגבול עם עיראק.

התחזית: אחרי סוף שבוע חם מהרגיל לעונה, צום תשעה באב יתאפיין בירידה קלה במעלות החום שתימשך גם ביום שני. ביום שלישי יהיה דומה.

באדיבות חדשות 0404

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.