4:21 27/05/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > סוללות כיפת ברזל הוצבו מחשש לפיגוע נקמה

סוללות כיפת ברזל הוצבו מחשש לפיגוע נקמה

מחשש לפיגוע נקמה של הג'יהאד האיסלאמי צה"ל פרס מערכות כיפות ברזל. הערכה היא שבארגון הטרור דחו את מסרי ההרגעה ששיגרה ישראל

על רקע איומי ארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני בגזרת הדרום, במערכת הביטחון לא לוקחים סיכונים ובסיום הערכת מצב שהתקיימה הוחלט על הגברת הכוננות מחשש שהארגון יבצע פיגוע נקמה בזמן הקרוב. לפיכך, הוחלט על פריסת מערכות כיפות ברזל.

כיפת ברזל. צילום: דוברות צה"ל
כיפת ברזל. צילום: דוברות צה"ל

נראה כי כל הניסיונות של מערכת הביטחון להעביר מסרים לצד השני לסיכול הנקמה מצד הג׳יאהד האיסלאמי עולים בתוהו.

גורם בכיר במערכת הביטחון אומר הערב לערוץ 20 "מטהרן יוצאות הנחיות ברורות לפוצץ את הפיוס הפלסטיני והאיראנים הורידו הוראות ברורות לדמשק ומשם הם מפעילים את הג'יהאד בעזה". בצהרים ניסה ראש הממשלה להעביר מסרים דרך מצרים בשיחה אישית עם הנשיא אסיסי, אולם הערכות הן כי למרות ניסיונות של חמאס ושל מצרים להרגיע את השטח בפועל אירוע פיצוץ המנהרה לא הסתיים ובג׳יהאד האיסלאמי נחושים לנקום.

כזכור, כוח צה"ל עצר הלילה (ב') את טארק קעדאן בביתו שבעראבה במחוז ג׳נין. מדובר באחד מבכירי הג׳יהאד האסלאמי ומעצרו נועד להעביר מסר לארגון שלא זונח את הרצון לבצע פיגוע נקמה בישראל. קעדאן הועבר לחקירת כוחות הביטחון.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

הפגנות סוערות בבריטניה על רקע מעצרו של פעיל ימין

טומי רובינסון, אקטיביסט ועיתונאי עצמאי הפועל נגד תהליכי האסלאמיזציה בבריטניה נעצר כשסיקר משפט אונס קבוצתי ושידול לזנות בו נאשמים מספר מוסלמים. בתגובה הפגינו מאות ברחוב דאונינג