דף הבית > אקטואליה וחדשות > סוללות כיפת ברזל הוצבו מחשש לפיגוע נקמה

סוללות כיפת ברזל הוצבו מחשש לפיגוע נקמה

מחשש לפיגוע נקמה של הג'יהאד האיסלאמי צה"ל פרס מערכות כיפות ברזל. הערכה היא שבארגון הטרור דחו את מסרי ההרגעה ששיגרה ישראל

על רקע איומי ארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני בגזרת הדרום, במערכת הביטחון לא לוקחים סיכונים ובסיום הערכת מצב שהתקיימה הוחלט על הגברת הכוננות מחשש שהארגון יבצע פיגוע נקמה בזמן הקרוב. לפיכך, הוחלט על פריסת מערכות כיפות ברזל.

כיפת ברזל. צילום: דוברות צה"ל
כיפת ברזל. צילום: דוברות צה"ל

נראה כי כל הניסיונות של מערכת הביטחון להעביר מסרים לצד השני לסיכול הנקמה מצד הג׳יאהד האיסלאמי עולים בתוהו.

גורם בכיר במערכת הביטחון אומר הערב לערוץ 20 "מטהרן יוצאות הנחיות ברורות לפוצץ את הפיוס הפלסטיני והאיראנים הורידו הוראות ברורות לדמשק ומשם הם מפעילים את הג'יהאד בעזה". בצהרים ניסה ראש הממשלה להעביר מסרים דרך מצרים בשיחה אישית עם הנשיא אסיסי, אולם הערכות הן כי למרות ניסיונות של חמאס ושל מצרים להרגיע את השטח בפועל אירוע פיצוץ המנהרה לא הסתיים ובג׳יהאד האיסלאמי נחושים לנקום.

כזכור, כוח צה"ל עצר הלילה (ב') את טארק קעדאן בביתו שבעראבה במחוז ג׳נין. מדובר באחד מבכירי הג׳יהאד האסלאמי ומעצרו נועד להעביר מסר לארגון שלא זונח את הרצון לבצע פיגוע נקמה בישראל. קעדאן הועבר לחקירת כוחות הביטחון.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

צרפת: כנס BDS אנטי ישראלי במימון ממשלתי

הכנס הענק שימומן בחלקו מכספי משלם המסים הצרפתי יארח דוברים אנטי-ישראלים באופן מובהק. בעקבות פניית חבר פרלמנט הסירה הממשלה הצרפתית את החסות