הברחת נשק – דרך ישראל: דובר צה"ל הודיע כי הבוקר (ה') סוכלה הברחה גדולה של צינורות לייצור מרגמות ועשרות מנועים חשמליים למערך תת-הקרקע של חמאס ברצועת עזה. מתפיסת המשלוח עולה כי על אף השקט השורר בין ישראל וחמאס מאז 'צוק איתן', ארגון הטרור מנצל את המחוות ההומניטריות של ישראל על מנת להתחמש כל העת.

הבודקים הביטחוניים של רשות המעברים במשרד הביטחון, יחד עם השב"כ, עצרו במעבר תרקומיא הסמוך לחברון משלוח גדול של אמצעים שיועדו על פי החשד לגורמי טרור של ארגון חמאס בעזה. ההברחה הוסוותה במשלוח תמים כביכול של מוצרי טקסטיל ותכשיטים.

מנוע תת קרקעי שנתפס. צילום: דו"צ
מנוע תת קרקעי שנתפס. צילום: דו"צ

במשאית נמצאו אמצעים משמעותיים להתעצמות חמאס: מאות צינורות מתכת בקוטר 4 אינץ' עם הברגות מיוחדות – המשמשים לייצור מרגמות ורקטות וכן עשרות מנועים חשמליים המשמשים את גורמי הטרור למשימות התעצמות שונות, בהן לבניית מערך תת הקרקע.

משלוח טילים לחמאס. צילום: דו"צ
משלוח טילים לחמאס. צילום: דו"צ

ניסיון ההברחה שנתפס כאמור במעבר תרקומיא של רשות המעברים, יועד לעבור לעזה דרך מעבר כרם שלום. המשלוח הוחרם ונפתחה חקירה לאיתור המעורבים בהברחה.

צינורות לייצור טילים. צילום: דו"צ
צינורות לייצור טילים. צילום: דו"צ

יש לציין כי ישראל מאשרת ומעבירה משלוחי כספים, חומרי בנייה, חומרי טקסטיל ואפילו חומרי בנייה אל תוך הרצועה באמצעות מתאם הפעולות בשטחים ובסמכות הקבינט הבטחוני לממשלה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20