14:24 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "ירושלים השלמה תישאר שלמה"

"ירושלים השלמה תישאר שלמה"

ראש הממשלה נתניהו בנאום נרגש לאומה מ"מרכז הרב": "אנו מחויבים לשמור על ירושלים, על הר הבית, על הכותל המערבי"

ראש הממשלה נשא הערב דברים בישיבת מרכז הרב כחלק מאירועי העצרת המרכזית ליום ירושלים. "אהבת ירושלים מחברת בין כולנו. כאיש אחד בלב אחד". אומר ראש הממשלה. "אני זוכר את ירושלים השסועה, שדות מוקשים  וגדרות תיל" מספר נתניהו "זה לא יחזור ירושלים השלמה תישאר שלמה"

"אני זוכר שהגעתי לכותל בפעם הראשונה ההתרגשות העצומה שאחזה בי לאחר שפרצו את הפרצה, זרמנו לכותל ונגענו באבנים".  מספר בהתרגשות "זו היתה התרגשות משתי סיבות – היה איום להשמיד את המדינה הציונית והתוצאה לא היתה ברורה עד שלא הושגה" לדבריו "והסיבה השניה היא שנגענו גם באבני הדורות, הרגשנו התחברות אדירה לדורות, להר הזה שדורות חלמו עליו קרוב ל4000 שנה. עמדנו שם דומעים ונרגשים ומחויבים לשמור על ירושלים, על הר הבית, על הכותל המערבי".

"ירושלים הרבה שמות לה" ממשיך נתניהו "שלם ושלום. יש בה חופש לכל הדתות – אני מחפש שלום .לא ינשלו אותנו מעירנו ולא ינשלו אותנו מארצנו." אומר ראש הממשלה "לא ננשל אנשים מביתם ולא ינשלו אותנו".

"כשאני מוביל את ישראל אני מרגיש שצריכים הרבה מאוד תבונה – חכמת הלב. אהבת ישראל, ארצנו ועירנו."

"בכל יום בירושלים שורה עלינו קמצוץ שמחה. אבל המאבקים לא תמו" מתייחס ראש הממשלה לגל הטרור "עמדנו בגל טרור, אנחנו ממשיכים להאבק בטרור, בנחישות, ובהצלחה. אנחנו שומרים ונשמור על ירושלים."

"בד בבד אנחנו ממשיכים לבנות את ירושלים" מרחיב נתניהו" כבישים ומסילות, גנים דרכים. אנחנו חוצבים באבן אבל היסוד לכל הוא הרוח. שיסודם בתנ"ך זהו מקור עוצמתנו – באר מים חיים".

ראש הממשלה פונה ליהודי התפוצות "אני יודע שהדברים משודרים גם לחו"ל – אני מעודד אותכם לעלות לא"י , לעלות ארצה" וממשיך "אנחנו היינו רוצים לראות את כולכם כאן – הבית האמיתי שלכם הוא כאן בארץ ישראל".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

"אי אפשר להחזיק עם שלם בלי זכויות וריבונות מבלי שהייאוש יהפוך לשנאה ואלימות". גלאון בהפגנה אתמול, על רקע גדל פלסטין. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דרמה במרצ: זהבה גלאון הודיעה על התפטרותה מהכנסת

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים