ראש הממשלה ייצא לביקור מדיני בליטא וישתתף בפסגת המדינות הבלטיות. על הדרך הוא שב ומתח ביקורת על החלטת שר התחבורה ישראל לבטל את עבודות הגשר באיילון בגלל השבת. "אמרתי שאני לא חושב שזה סביר לסגור את התנועה באמצע השבוע באיילון", אמר. "אני חושב שהדבר הזה מובן ויילקח בחשבון".

ראש הממשלה אמר עוד כי הוא "מעוניין לאזן את היחס הלא תמיד ידידותי של האיחוד האירופי לישראל ולשקף את המעמד העולה של ישראל בעולם".

במהלך הביקור ייפגש עם ראשי המדינות הבלטיות: ראש ממשלת סאוליוס סקוורניאליס (Saulius Skvernelis), ראש ממשלת לטביה מאריס קוצ'ינסקיס (Māris Kučinskis) וראש ממשלת אסטוניה יורי רטס (Jüri Ratas). במהלך הפסגה ידונו ארבעת המנהיגים בהעמקת שיתוף הפעולה בין המדינות. רה"מ נתניהו ייפגש גם עם נשיאת דליה גריבאוסקאיטה בארמון הנשיאות.

כמו כן, ישתתף רה"מ נתניהו בטקס אזכרה באתר הזיכרון פונאר, יחד עם ראש ממשלת ליטא סאוליוס סקוורניאליס, שר החוץ של ליטא לינאס לינקביציוס ועם Fania Brancovskaja, ניצולת שואה מגטו וילנה. במהלך הטקס יעניק רה"מ מדליה ותעודה לנכדת משפחת חסידי אומות עולם Birute Slapikiene. בנוסף יבקר רה"מ נתניהו בבית הכנסת הכוראלי של וילנה, בית הכנסת ששרד בווילנה את מלחמת העולם השנייה, שם ייפגש עם הקהילה היהודית של ליטא.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.