ראש הממשלה בנימין סירב להזמנת אונסק"ו להשתתף בכנס על אנטישמיות שיזם הארגון.

נאום נתניהו בעצרת האו"ם. צילום: רויטרס

 

"אף על פי שאני מברך על כל מאמץ להיאבק באנטישמיות", אמר רה"מ, "החלטתי לא להשתתף בכנס עקב ההטייה הבלתי פוסקת והמבישה של הארגון נגד ישראל". ראש הממשלה ציין כי מאז 2009, אונסק"ו אימצה 71 החלטות נגד ישראל ורק שתי החלטות שמגנות את כל שאר המדינות יחד.

"אנטישמיות פעם בידלה את העם היהודי והשמיצה וגינתה אותו", אמר והוסיף כי "היום היא מבדלת את המדינה היהודית ומשמיצה ומגנה אותה. אם אונסק"ו רוצה למחוק את אות הקין הזה, הארגון צריך לעשות יותר מרק לארח כנס על אנטישמיות. עליו להפסיק לפעול בצורה אנטישמית. עליו גם לחדול מההתנהלות האבסורדית שמכחישה את הזיקה בין העם היהודי לארץ ישראל, ובין העם היהודי לבירתנו הנצחית ירושלים".

ראש הממשלה הוסיף כי "לא משנה מה יאמרו באונסק"ו—הכותל המערבי אינו שטח פלסטיני תחת כיבוש, ומערת המכפלה, מקום קבורתם של אברהם ושרה, יצחק ורבקה, יעקב ולאה, אינו אתר מורשת פלסטיני. פרישתנו מאונסק"ו ב-2017, היתה אמירה מוסרית ברורה של ישראל וארה"ב שלא נסבול יותר את האנטישמיות של אונסק"ו".

לסיכום אמר נתניהו כי "אם וכאשר אונסק"ו יעצור את ההטייה שלו נגד ישראל, יפסיק להכחיש את ההיסטוריה ויתחיל להתייצב לצד האמת, ישראל תתכבד להצטרף מחדש. עד אז, ישראל תיאבק באנטישמיות באונסק"ו ובכל מקום אחר".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.