בדברים שאמר היום בסיעת הליכוד, ניצל ראש הממשלה את ההזדמנות ותקף את ח"כ יאיר לפיד בשל סירובו לתמוך בהדחתו של ח"כ גטאס, החשוד בהברחת טלפונים למחבלים השוהים בבתי הכלא בישראל.

נתניהו נגד לפיד, צילום: פלאש 90
נתניהו נגד לפיד, צילום: פלאש 90

"אני מברך על החלטת ועדת האתיקה בעניינו של ח"כ גאטס אך לטעמי לא די בכך", אמר נתניהו. "אני חושב שלא ייתכן שמי שמסייע כל הזמן ותומך בתנועות טרור, ימשיך לקבל משכורת מכנסת ישראל. לצערי האבסורד הזה מתאפשר בזכות יאיר לפיד, בוז'י הרצוג וציפי לבני, כי הם לא נותנים לנו את מקצת הקולות שהיו מאפשרים לנו להדיח את גאטס מהכנסת".

"אני כבר אמרתי שאני מצר על כך אבל לא מופתע. יאיר לפיד עומד בראש מפלגת שמאל, היא מנסה להתחזות לימין, אבל היא מפלגת שמאל שיכולה כעת לזקוף לזכותה את העובדה שבאסל גאטס מקבל משכורת חודשית על חשבון הציבור".

מפלגת יש עתיד הגיבה אחר הצהריים לדבריו של ראש הממשלה, לפיהם מדובר במפלגת שמאל.

"פעם בוז'י קורא לנו מפלגת ימין ופעם ביבי ושליחיו קוראים לנו שמאל.  די כבר עם הטריק המשומש הזה. קודם קראתם לבנט שמאל ואז לליברמן שמאל, ואז לבוגי יעלון שמאל, ואז לרמטכ"ל אייזינקוט שמאל. עכשיו ללפיד וליש עתיד שמאל?. "להבדיל מהליכוד אנחנו מעדיפים לאחד את העם מאשר לפצל ולשסע. הדרך היחידה היא ביחד".

כעבור מספר דקות הוציאה המפלגה הודעה נוספת, שבה נכתב: "כפי שראש הממשלה יודע היטב, אמרנו כבר בעבר שבמידה ויוגש כתב אישום נגד ח"כ גטאס, יש עתיד תתמוך בחוק ההדחה".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי