22:20 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > נתניהו נגד דרוקר: "הידרדר לתהומות של שפל מוסרי"

נתניהו נגד דרוקר: "הידרדר לתהומות של שפל מוסרי"

לאחר שתגובתו לתחקיר שנעשה נגדו בתכנית "עובדה" עוררה סערה, משיב כעת ראש הממשלה גם להאשמותיו של העיתונאי רביב דרוקר: "עיוותים ושקרים"

"רדיפה אובססיבית וחולנית" .לאחר שתגובתו לתחקיר שנעשה נגדו בתכנית "עובדה" עוררה סערה, משיב כעת ראש הממשלה גם להאשמותיו של העיתונאי רביב דרוקר.

רביב דרוקר ורה"מ בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90
רביב דרוקר ורה"מ בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90

הערב (ב') פרסם דרוקר בחדשות 10 תחקיר ובו ניסה להציג מערכת יחסים לא כשרה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבעל ההון האוסטרלי ג'יימס פקר. בדומה לתחקיר "עובדה", גם תחקיר זה הציג שבבי מידע שתכליתם לשקף תמונה אחת שלמה ופגומה של התנהלות ראש הממשלה.

"מזעזע לראות לאילו תהומות של שפל מוסרי הידרדר ה"עיתונאי" רביב דרוקר. מרדיפה אובססיבית וחולנית אחר ראש הממשלה ורעייתו, דרוקר עובר כעת להשמיץ את בנם הסטודנט ובנם החייל הקרבי", השיב נתניהו לתחקיר.

בכתבה נטען כי פקר, אחד מעשירי העולם, הגיע לישראל לפני מספר שנים והחליט לקנות בית בקיסריה בסמיכות למשפחת נתניהו. בין פקר לנתניהו נרקמו יחסי חברות. לפי הנטען, יאיר נתניהו, בנו של רה"מ התגורר בבית הנופש של פקר במלון הדירות רויאל ביץ' בחופי ת"א במשך מספר שבועות בקיץ שעבר.

בנוסף, נטען כי בניגוד לילדי ראש ממשלה אחרים, בניו של נתניהו מאובטחים בכל שעות היממה בהחלטה שלא נתקבלה על ידי השב"כ. כך גם היה בעת שהייתו של יאיר בדירתו של פקר, ולדברי דרוקר למאבטחים נשכרו חדרים על חשבון הממשלה.

עוד על פי הפרסום, פקר שאיננו יהודי ביקש אזרחות משר הפנים אריה דרעי  באמצעות עורך דינו יעקב ויינרוט . בתגובה לערוץ 10 השיב ויינרוט, שמשמש לעיתים גם כעורך דינו של ראש הממשלה, כי נתניהו לא העלה את נושא בקשת האזרחות בפניו. ואכן עד עתה פקר לא זכה למעמד של אזרח בישראל.

נתניהו: "דרוקר הציג עיוותים ושקרים"

"מזעזע לראות לאילו תהומות של שפל מוסרי הידרדר ה"עיתונאי" רביב דרוקר. מרדיפה אובססיבית וחולנית אחר ראש הממשלה ורעייתו, דרוקר עובר כעת להשמיץ את בנם הסטודנט ובנם החייל הקרבי, השיבה משפחת נתניהו בתגובה לתחקיר ועלתה להתקפה.

עלו להתקפה. בני משפחת נתניהו. צילום: קובי גדעון
עלו להתקפה. בני משפחת נתניהו. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

"אנו משערים שהסיבה לעלייה בדרגת הרפש של דרוקר נובעת מהפוסט בפייסבוק של ראש הממשלה, שהיפנה לכתבת תחקיר על דרוקר מאת משה איפרגן באתר 'מידה'. התחקיר חשף את בחישותיו של דרוקר במשרד מבקר המדינה, כולל לחץ ושיחות טלפון שלו עם המבקר באופן חסר תקדים, וכן מינוי חבר הילדות של דרוקר שהקים עמו את ה'תנועה לחופש המידע על נתניהו' ליועץ המשפטי של משרד המבקר", נאמר בתגובה בניסיון למפות את האינטרסים העומדים מאחורי שידור הכתבה.

"כן חשף התחקיר את המימון האדיר שקיבל גוף זה של דרוקר מהקרן החדשה לישראל ומן האיחוד האירופי", הוסיפה משפחת נתניהו.

יחד עם זאת הובהר כי אכן קיים קשר חברי עם פקר: "יאיר הוא סטודנט ואזרח פרטי ואינו חייב לִדרוקר דין וחשבון על שאלותיו, אך מכיוון שדרוקר הציג בפנינו כל כך הרבה עיוותים ושׁקרִים שנועדו ליצור מצג שווא, נציין לִפנִים מִשורת הדין: מר פקר הוא חבר המשפחה. יאיר הוא סטודנט באוניברסיטה העברית וגר בירושלים. יש לו הזכות להתארח אצל חברים ואצל חברי משפחה מחוץ לעיר מעת לעת (ולא חודש ימים כפי שנטען באופן שקרי), בדיוק כפי שדרוקר מתארח אצל חברים ואצל חברי משפחה מעת לעת כאשר הוא מחוץ לתל אביב״.

בעניין הטענות על סידורי האבטחה לילדי ראש הממשלה, השיבו באגף הביטחון במשרד ראש הממשלה כי"סידורי האבטחה , ההסעה והלינה הקשורים באבטחת ילדיו של ראש הממשלה נקבעים ע"י אגף הביטחון במשרד רה"מ בהתאם לשיקולי האבטחה והצרכים המבצעיים בלבד ולא ע"י רה"מ ומשפחתו".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

גדי איזנקוט וההשפלה בנבי סלאח. צילום: פלאש 90, צילום מסך

מילואימניקים לרמטכ"ל: חדד נהלים ומנע השפלה נוספת

בעקבות ההשפלה בנבי סלאח: סא"ל במיל' אייל פלטק פנה לרמטכ"ל גדי איזנקוט בדרישה לחדד את הנהלים במשימות של ביטחון שוטף: "ייבש הדיו מלתאר את גודל ועוצמת ההשפלה"