בנימין ביקר לפנות ערב בבית החולים הדסה את שוטר היס"מ שנפצע אתמול בפיגוע בירושלים.

ראש הממשלה בביקור הפצועים מהפיגוע בירושלים אתמול. דוברות הדסה עין כרם
ראש הממשלה בביקור הפצועים מהפיגוע בירושלים אתמול. דוברות הדסה עין כרם

רה"מ נתניהו שוחח עם לוחם היס"מ ושמע כיצד השוטר והלוחם הנוסף רס"מ יוסי קירמה ז"ל רדפו אחרי המחבל. רה"מ אמר ללוחם, בפני הוריו וארוסתו שנכחו בחדר, "היחידה הזאת היא המפתח למנוע אסון, וזה בדיוק מה שקרה, מנעתם אסון גדול יותר".

לוחם היס"מ אמר לרה"מ כי הוא מקווה שהחלמתו תהיה מהירה וכי הוא מעוניין לשוב במהרה ליחידתו.

רה"מ קיבל עדכון ממנהל בית החולים פרופ' יורם וייס ומהצוות הרפואי שמטפל בלוחם, פרופ׳ רם מושיב- מנהל היחידה לטראומה אורטופדית וד״ר באלה מיקלוש- מנהל יחידת הטראומה, על מצבו הרפואי ועל הטיפולים שהוא עתיד עוד לעבור.

"הצילו הרבה מאוד חיים"

בתום הביקור אמר רה"מ נתניהו: "אין דבר יותר מרגש ומרומם מהמפגש עם השוטרים והגיבורים שלנו. הבחור שפגשתי עכשיו, ראיתי אותו כבר קודם לכן כשביקרתי ביחידת האופנועים".

עוד המשיך ראש הממשלה לשבח את יחידת האופנועים "היחידה הזאת, ויוסי ז"ל, שותפו, שליווה אותי אתמול בבוקר ואחר כך התפנה למשימה הזאת, אלה אנשים שמנעו אסון גדול מאוד. הם חתרו למגע, הם הגיעו למגע, הם גילו רוח לחימה ועל ידי כך שיבשו את התוכנית של המרצח, ובעצם הצילו הרבה מאוד חיים".

"לצערנו, זה עלה במחיר חייו של יוסי ז"ל וגם של לבנה, עובדת הכנסת, שגם אותה אני זוכר היטב, ואני חושב שעם ישראל צריך להתגאות בכך שיש לו שוטרים כאלה ושוטרות כאלה ולוחמים ולוחמות כאלה, שהם עומדים כחיץ ומגנים עלינו מפני המרצחים הללו" אמר נתניהו.

"השוטר שראיתי כאן הוא עולה חדש ויש לו רק מחשבה אחת – באיזו מהירות הוא יכול לחזור ליחידה ולהמשיך לשרת את עם ישראל ואזרחי ישראל. ראש הממשלה חתם את דבריו "אני מצדיע להם ומגיע להם הכל".

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.