ראש הממשלה בנימין נתניהו הציב אולטימטום לשר החוץ הגרמני המבקר השבוע בארץ לפיו עליו לבטל את פגישותיו עם ארגוני השמאל הקיצוני "שוברים שתיקה" ו"בצלם" אחרת תתבטל הפגישה המתוכננת ביניהם. כך דווח הערב בערוץ 2.

אולטימטום. ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90
אולטימטום. ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90

השר, זיגמר גבריאל, אמור להיפגש מחר עם נתניהו, אך הוא אמור גם לקיים פגישות פומביות עם אנשי השמאל הקיצוני. בעת שהדבר נודע ללשכת רה"מ הובהר לגבריאל כי מדובר בצעד שמנוגד למדיניותה וכי על שר החוץ הגרמני לבחור האם להיפגש בין פגישה עם ארגונים אלו לבין המפגש עם ראש הממשלה.  גורמים מדיניים מסרו הערב לערוץ 2 כי "ישראל קובעת מדיניות ברורה למרות היחסים הקרובים עם גרמניה – במטרה לבלום את הסחף של פגישות בין נציגי מדינות באירופה לארגונים כאלה".

כעת עולה האפשרות שגורם זוטר במשלחתו של גבריאל ייפגש עם הארגונים ובכך ניתן יהיה לסיים את המשבר.

סגנית שר החוץ הגיבה הערב לפרסום ואמרה: "אני מגבה את החלטת ראש הממשלה להציב קו אדום בנוגע לארגונים אנטי ישראליים כמו בצלם ושוברים שתיקה. זה מאבק חשוב נגד מוציאי דיבת ישראל בעולם".

טרם נמסרה תגובת משרד החוץ הגרמני.

כזכור, לפני כשלושה חודשים נפגש שר החוץ של בלגיה כמעט בחשאי עם אנשי "שוברים שתיקה" ו"בצלם" מבלי לעדכן את ישראל.

מי שנתן הערב גיבוי חלקי לנתניהו הוא יו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד: "לא צריך לבטל את פגישתו עם שר החוץ הגרמני, אבל הוא צודק לגמרי! אם היה נפגש בגרמניה עם ארגוני שמאל רדיקלי מרקל הייתה מתעצבנת לא פחות".
אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי