21:57 24/02/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > נתניהו: ישראל הציעה סיוע לקורבנות רעידת האדמה באיראן

נתניהו: ישראל הציעה סיוע לקורבנות רעידת האדמה באיראן

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי ישראל הציעה סיוע הומינטרי לאיראן דרך הצלב האדום: "אין לנו בעיה עם האוכלוסייה באיראן, רק עם המשטר שלהם שמחזיק אותם כבני ערובה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום לרעידת האדמה שפקדה את איראן ועיראק בנאום וידאו בכנס השנתי של הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה.

מאות הרוגים. צילום: תקשורת ערבית
מאות הרוגים. צילום: תקשורת ערבית

בנאום סיפר נתניהו כי ישראל הציעה לצלב האדום להעניק סיוע רפואי לקורבנות. "אין לנו בעיה עם האוכלוסייה באיראן, רק עם המשטר שלהם שמחזיק אותם כבני ערובה", אמר ראש הממשלה.

גורם מדיני מסר כי "כחלק מאסטרטגיה קבועה מתקשר רה"מ נתניהו ישירות עם העם האיראני ומציג את ההבדל בין הציבור האיראני למשטר באיראן. ישראל פנתה לצלב האדום בכוונה להעניק סיוע הומניטרי אזרחי וקיבלה סירוב מיידי דבר שמציג את הפנים האמיתיות של המשטר באיראן".

כזכור, רעש אדמה בעוצמה של 7.3M הורגש ביום ראשון במחוז סולימאניה שבצפון-מזרח עיראק בסמוך לגבול עם איראן. כתוצאה מהרעש העוצמתי נהרגו לפחות 330 בני אדם ויותר מ-2,500 נפצעו.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הצעת חוק: החמרה דרמטית בענישה על ירי באזור מגורים

במסגרת הצעת החוק תוחמר הענישה על ירי באזור מגורים משנת מאסר אחת כפי שנהוג היום לחמש שנים. ארדן: "מי שעושה שימוש בנשק חם מקומו מאחורי סורג ובריח"