11:40 25/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > על אף הלחץ לדחות, בנט מתעקש להעלות את חוק ההסדרה

על אף הלחץ לדחות, בנט מתעקש להעלות את חוק ההסדרה

בתום פגישה בה ביקש רה"מ לדחות את ההצבעה על חוק ההסדרה בשל התנגדות היועמ"ש, הבהיר השר בנט כי ההצעה תתקיים במועדה

בסיום הפגישה היום (ה') עם רה"מ הכריז השר בנט כי חוק ההסדרה יעלה כמתוכנן ביום ראשון הקרוב לועדת השרים לענייני חקיקה. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, זימן הבוקר לפגישה את שר החינוך, נפתלי בנט, ושרת המשפטים, איילת שקד על רקע התנגדותו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לחוק ההסדרה.

רה"מ בנימין נתניהו ושר החינוך נפתלי בנט. צילום: פלאש 90
רה"מ בנימין נתניהו ושר החינוך נפתלי בנט. צילום: פלאש 90

בפגישה, בה נכח גם שר הביטחון אביגדור ליברמן, ביקש נתניהו מבנט ומשקד לדחות את ההצבעה הצפויה להתקיים בתחילת השבוע הבא. לדברי היועץ המשפטי לממשלה, אישור של החוק בוועדת השרים לענייני חקיקה, יביא דווקא לדחיית בקשתה של המדינה מבג"ץ לדחות את פינוי עמונה למועד מאוחר יותר.

בתום הפגישה הודיע שר החינוך לנוכחים כי למרות הלחצים הוא נחוש להעלות את החוק שיסדיר את מעמד הקרקעות ביהודה ושומרון, לוועדת השרים ביום ראשון הקרוב. לאחר הפגישה נקבע כי ראשי הקואליציה ידונו בעניין חוק ההסדרה בישיבה שתתקיים ביום ראשון.

כרוניקה של דחיות

זו אינה הפעם הראשונה בה ראש הממשלה מבקש לדחות את ההצבעה על חוק ההסדרה. לפני כשבועיים עמד חוק ההסדרה לעלות לסדר היום של ועדת השרים לענייני חקיקה, אך ברגע האחרון הצליח נתניהו לסכל את ההצבעה.

נתניהו הורה אז לדחות בשבוע את ההצבעה בוועדת השרים לחקיקה על חוק ההסדרה, לאחר שצוותו של היועץ המשפטי לממשלה עו"ד אביחי מנדלבליט הודיע כי חוק ההסדרה אינו חוקתי. המשנה ליועמ"ש, אבי ליכט, הודיע במהלך הדיון כי לא ניתן יהיה להגן על החוק בבג"ץ וכי הוא צפוי לגרום לישראל נזק משמעותי בזירה הבינלאומית.

בעקבות הודעתו של ליכט לפיה גם אם החוק יאושר בוועדה, אין בכוונת היועמ"ש לתמוך בבקשת המדינה מבג"ץ לדחות את פינוי עמונה בחצי שנה, כפי שסוכם שייעשה.

שר החינוך נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד התנגדו לדחייה, אולם על פי ההסכם הקואליציוני הם מחויבים לפעול על פי קביעתו של נתניהו בעניין. יש לציין כי באותו היום נקבע בוועדת שרי הליכוד כי חברי מפלגתו של נתניהו יתמכו בחוק – גם בוועדת השרים לענייני חקיקה. פירוש הדבר הוא שאם החוק יעלה להצבעה – הוא יעבור.

בנט: "הזדמנות היסטורית או פספוס היסטורי"

אתמול קראו בבית היהודי לנצל את בחירות של נשיא ארה"ב הנכנס דונלד טראמפ שצפוי להיות נוח מאוד לישראל על מנת לשנות את גישת ישראל כלפי הפלסטינים. "הקמת מדינה פלסטינית היא פגיעה ישירה בביטחוננו ובצדקת דרכנו. זוהי תפיסת הנשיא הנבחר כפי שמופיע במצעו, ובוודאי זו צריכה להיות דרכנו. חד, פשוט וברור. תם עידן המדינה הפלסטינית".

"נצחון טראמפ הוא הזדמנות אדירה לישראל להודיע מיידית על חזרה מרעיון הקמת פלסטין בלב הארץ", הוסיף בנט.

 

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"