16:13 17/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > נתניהו: אפגש עם אבו מאזן רק למו"מ ישיר

נתניהו: אפגש עם אבו מאזן רק למו"מ ישיר

נשיא צרפת ביקש להפגיש בין נתניהו לאבו מאזן במסגרת יוזמת השלום הצרפתית. נתניהו הבהיר כי הוא מסכים להיפגש רק למו"מ ישיר ללא מתווכים או תנאים מקדימים

"ישראל לא תשתתף בוועידה בינלאומית, שלא תתרום להשגת שלום", כך אמר אמש (ד') ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא צרפת, פרנסואה הולנד.

נשיא צרפת הולנד ורה"מ נתניהו צילום: עמוס בן-גרשום, לע"מ
נשיא צרפת הולנד ורה"מ נתניהו צילום: עמוס בן-גרשום, לע"מ

הולנד ביקש להפגיש בין נתניהו לבין יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) במסגרת ועידה של יוזמה השלום הצרפתית ב-21 בדצמבר בפריז.

נתניהו שדחה את ההזמנת הולנד, הבהיר כי הוא מוכן להיפגש עם עבאס למשא ומתן ישיר בלבד, ללא מתווכים וללא תנאים מוקדמים.

בוועידה יתקיים מפגש המשך לכנס שרי החוץ שנערך ביוני השנה ובו אימצה מועצת האיחוד האירופי את רעיון היוזמה הצרפתית הדוגל בפתרון שתי המדינות שיושג בשיתוף פעולה עם הקוורטט וגורמים נוספים.

"המועצה מקדמת בברכה את ההודעה המשותפת על יוזמת השלום למזרח התיכון שאומצה בפגישת שרי החוץ בפריז ב-3 ביוני 2016. המועצה מדגישה את תמיכתה בפתרון צודק, בר קיימא ומקיף לסכסוך הישראלי-פלסטיני ובשלום ויציבות באזור", נכתב בהודעה הרשמית.

עוד נכתב כי "שני הצדדים חייבים להפגין, במדיניות ובמעשים, מחויבות כנה לפתרון בדרכי שלום ולבניית אמון הדדי, למען יצירת תנאים למשא ומתן ישיר ומשמעותי, שיביא לפתרון כל הסוגיות".

בעקבות כך, לפני מספר שבועות הודיעה ישראל על התנגדותה לקיום ועידת שרי החוץ ואמרה כי לא תשתתף. לאור זאת גם האמריקאים חוסר עניין וקיום הועידה עמד בסימן שאלה.

בסופו של דבר הוחלט בצרפת לקיים את הכנס ללא נוכחות של ישראל או הפלסטינים, ולאחר מכן להפגיש בין נתניהו לעבאס בנוכחות הנשיא הצרפתי.

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

לוחמי הכוחות הדמוקרטים הסורים חוגיים את נצחונם על דאעש בא-ראקה, 17 אוקטובר 2017. צילום: רויטרס

אחרון לוחמי דאעש גורש מא-ראקה

המרכז הסורי לזכויות אדם' הודיע כי העיר נוקתה לחלוטין מן הטרוריסטים האסלאמיסטים. א-ראקה שנכבשה ב-2014 נחשבה לבירת "המדינה האסלאמית"