ראש הממשלה בנימין אמר היום (ב') בישיבת סיעת הליכוד כי בשבוע הבא הוא צפוי להיפגש עם אנגלה מרקל קאנצלרית גרמניה, עם עמנואל מקרון נשיא צרפת וייתכן גם עם תרזה מיי ראש ממשלת אנגליה.

רה"מ נתניהו בישיבת הסיעה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"אדון איתם על בלימת השאיפות הגרעיניות של וגם על בלימת ההתפשטות של במזרח התיכון", אמר. "אציג בצורה הכי ברורה את העמדות שלנו. אנחנו כבר מנוסים. היו שנים שעמדנו לבד מול שני האיומים הללו ואני חושב שהמצב השתנה לטובה. כמובן שאציג את הדברים שהם חיוניים לביטחון ישראל".

באשר להתבססות איראן בסוריה אמר נתניהו כי "אנחנו מאמינים שאין שום מקום לשום נוכחות איראנית צבאית בשום חלק של . והדברים האלה כמובן משקפים לא רק את עמדתנו, אני יכול לומר בבטחה שהם משקפים גם עמדות של אחרים במזרח התיכון וגם מחוץ למזרח התיכון. זה יהיה המוקד המרכזי של הדיונים שם. בצרפת אייצג גם את ישראל בחגיגות 70 שנה ליחסים תרבותיים ענפים בין ישראל לצרפת, יש הרבה מה לחגוג".

מוקדם יותר אמר שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב כי בגבול בין סוריה לישראל, צריכים להיות חיילים סורים בלבד, תוך רמיזה לכך שאין מקום לכוחות איראניים.

במסיבת עיתונאים במוסקבה אמר לברוב: "בוודאי שנסיגה של כל הכוחות שאינם כוחות השלטון הסורי צריכה להיות על בסיס הדדי". לדבריו, "נציגים של הצבא הסורי יימצאו בגבול של סוריה עם ישראל".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.