0:10 19/12/2017
דף הבית > אשת חיל > נשים פורצות דרך: עיטור הכבוד השנתי יוענק לרחל פרנקל וליהיא לפיד

נשים פורצות דרך: עיטור הכבוד השנתי יוענק לרחל פרנקל וליהיא לפיד

רחלי פרנקל, אמו של נפתלי הי"ד והסופרת ליהיא לפיד יקבלו את עיטור הכבוד השנתי של ארגון JWRP לנשים פורצות דרך בכנס השנתי של הארגון שיפתח ב-18 בספטמבר במרילנד, ארה"ב

רחל פרנקל, אם הנער החטוף נפתלי פרנקל ז"ל שנרצח ע"י פעילי חמאס בשנת 2014 ושהפכה לסמל של תקווה והשראה בישראל ובעולם כולו, וליהיא לפיד, הסופרת המצליחה ופעילת זכויות הנשים, יקבלו את עיטור הכבוד השנתי של ארגון   Jewish Women’s Renaissance Project לנשים מנהיגות פורצות דרך ע"ש פמלה קלמן, בכנס השנתי של הארגון שיתקיים במרילנד, ארה"ב, בין התאריכים 18-20 בספטמבר בשיתוף עם משרד התפוצות.

סמל של תקווה והשראה בישראל ובעולם כולו. רחל פרנקל. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ארגון JWRP אשר מפעיל ביחד עם משרד התפוצות את פרויקט "מומנטום" שמביא לישראל מדי שנה אלפי נשים יהודיות מרחבי העולם למסע העצמה נשית בן 9 ימים, מעניק מדי שנה את עיטור הכבוד לנשים יהודיות מרחבי העולם המהוות מודל למנהיגות ולהעצמה נשית.

כנס המנהיגות השנתי של הארגון מכנס מדי שנה מאות נשים יהודיות מרחבי העולם במטרה לפתח ולהעצים את כישורי המנהיגות שלהן ולקדם תנועת נשים יהודיות עולמית. בכנס השנה ייקחו חלק למעלה מ-300 נשים יהודיות שהשתתפו במסעות מומנטום. הן תגענה מאוסטרליה, קובה, יוון, ישראל, פנמה, רוסיה, ספרד, דרום אפריקה וארצות הברית.

ליהי לפיד3
סופרת מצליחה ופעילת זכויות הנשים. ליהיא לפיד

רחל פרנקל היא מחנכת ואם לשבעה מהיישוב נוף איילון, שהפכה לסמל של אחדות יהודית בישראל ובעולם. לאחר חטיפת בנה, היא הובילה תפילה המונית בכותל המערבי וקראה לא לאבד תקווה גם אם תפילותינו לא נענות. "אלוהים לא תמיד עושה כרצוננו", אמרה. לאחר רצח בנה וחבריו, פרנקל קידמה קול זעקה ברחבי העולם וקראה לאחדות יהודית. היא גם היתה קול מרכזי בייסוד של פרס אחדות ירושלים בשנת 2015, ביחד עם עיריית ירושלים, ארגון גשר, והמשפחות של גיל-עד שער ואייל יפרח זכרונם לברכה.

ליהיא לפיד היא סופרת ועיתונאית, אשר ספרה רב המכר "אשת חיל", רומן אוטוביוגרפי למחצה, בחן בצורה ייחודית ומעוררת השראה את תפקידן של נשים ואימהות בעולם המודרני.

"גם רחל וגם ליהי משתתפות במסעות המומנטום שלנו בישראל, והן דוגמה אמיתית ומעוררת השראה של נשים יהודיות פורצות דרך מעולמות מגוונים, שיודעות לאהוב ולהעריך אחת את השנייה על בסיס ערכים משותפים," מסרה לורי פלטניק, מייסדת ארגון JWRP.

מרב לרנר

מרב לרנר

עורכת מדור נשים 'אשת חיל' באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

יותר ויותר נשים יהודיות מתחתנות עם פלסטינים. אילוסטרציה. צילום: פלאש90

"כשראיתי את הבן שלי שם שטיח ומתפלל – הבנתי שזהו"

תיעוד של מפגש יוצא דופן בין 3 נשים יהודיות שחיו עם פלסטינים, ולאחר ההתעללויות שעברו, הן חזרו לחיק היהדות: "הערבים קנאים, אגרסיביים ואלימים, זה לא מתאים פשוט"