4:08 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הותר לפרסום: נעצרו תושבי טייבה שנשבעו אמונים לדאעש

הותר לפרסום: נעצרו תושבי טייבה שנשבעו אמונים לדאעש

כתבי אישום הוגשו היום (ה') נגד חוליה של תומכי דאע"ש מטייבה. החשודים החלו בחפירת מנהרה להברחת נשק ונעצרו ע"י כוחות הביטחון בחודש שעבר

הותר לפרסום כי כתבי אישום הוגשו היום (ה') לביהמ"ש בלוד נגד תושבי טייבה החשודים בתמיכה בארגון הטרור דאעש. החוליה נעצרה בחודש ספטמבר בפעילות משותפת של השב"כ ומשטרת ישראל.

שניים מהעצורים תומכי דאעש: אברהים עא חלים מחמוד שיח' יוסף ואמיר עא חכים חאפז גבארה
שניים מהעצורים תומכי דאעש: אברהים עא חלים מחמוד שיח' יוסף ואמיר עא חכים חאפז גבארה. צילום: שב"כ

טרם המעצר ניסו חברי החוליה להצית את אצטדיון הכדורגל המקומי בטייבה, ובכך להביא לביטול הופעתו של זמר לציון חג הקורבן, וזאת על רקע אידאולוגי-דתי.

שלושת המעורבים בניסיון ההצתה הם:

אברהים עא חלים מחמוד שיח' יוסף, בן 26, תושב טייבה.

מחמד תמים עא קאדר נאשף, בן 32, תושב טייבה.

אמיר עא חכים חאפז גבארה, בן 20, תושב טייבה.

חפרו מנהרות להברחת אמצעי לחימה

במהלך החקירה בשב"כ עלה כי הפעילות בוצעה בהשראת רעיונות ארגון דאעש, וכחלק מרצונם של השלושה למנוע פעילות שנראתה בעיניהם ועל פי אמונתם כלא מוסרית, וכנוגדת את הדת ואת עקרונות ה"מדינה האסלאמית".

דאע"ש.
העצורים הם תומכי דאעש.

אחד מהעצורים, אמיר ג'בארה, נעצר בחודש אפריל האחרון ע"י כוחות הביטחון התורכיים לאחר שניסה לחצות את הגבול התורכי ולהצטרף לארגון דאעש בסוריה. עם הגעתו לארץ נחקר אמיר גם ע"י השב"כ ומשטרת ישראל.

עוד עלה בחקירה כי אברהים שיח' יוסף תכנן אף הוא לצאת בחודשים האחרונים לסוריה כדי להצטרף לדאעש. לשם כך תכנן אברהים ובנה גלשן רוח המונע באמצעות פדאלים, ואף ביצע ניסוי ראשון כדי לבחון את ביצועיו. פעילות זו בוצעה בעידודו של אמיר ג'בארה, אשר הביע רצון לחבור לכוחות דאעש בסוריה.

בנוסף תכננו השלושה להבריח אמצעי לחימה מאזור טול כרם לתוך שטח מדינת ישראל, וזאת במסגרת הכנותיהם ל-"יום הדין", שבו לתפיסתם יצטרכו להילחם ב"כופרים".

את כלי הנשק תכננו חברי החוליה להבריח אמצעי לחימה באמצעות מנהרה משטחי הרשות, ולהסתירו מתחת לביתו של אברהים. חפירת המנהרה החלה דרך מערה קיימת בשטח ישראל, שאותה הכירו אברהים ואמיר, והם החליטו להאריכה במטרה לחצות את גדר ההפרדה בסמוך לטייבה. מנהרה זו נחשפה במהלך החקירות ונסרקה ע"י כוח של צה"ל.

המנהרה שהחלה החוליה לחפור. צילום:
המנהרה שהחלה החוליה לחפור. צילום: שב"כ

עד למעצרם, הספיקו חברי החוליה לחפור מטרים בודדים בלבד ללא שחצו את גדר המערכת. גם המסתור לאמל"ח, שנחפר על ידי אברהים ואחיו בעומק 15 מטר מתחת לפני האדמה – נתפס ונסרק ע"י כוחות הביטחון במהלך השבועות האחרונים.

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

עורכת הדין ליסה בלום. צילום מסך מתוך יוטיוב

נשים קיבלו תשלום כדי להאשים את טראמפ בהטרדה

תחקיר של אתר "The Hill" חשף כי במהלך קמפיין הבחירות עורכת דין ידועה גייסה כספים לטובת נשים שלכאורה הוטרדו מינית על ידי נשיא ארה"ב