21:47 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > נעצרו אנשי התנועה האיסלאמית ששילמו לפעילי טרור בהר הבית

נעצרו אנשי התנועה האיסלאמית ששילמו לפעילי טרור בהר הבית

במסגרת פעילות משותפת של השב"כ והמשטרה נעצרו בכירים בתנועה האסלאמית ובמערך המוראביטון לאחר שהביאו להסלמה בהר הבית

הותר לפרסום כי במסגרת פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל, נעצרו לחקירה בשלושת החודשים האחרונים בכירים בתנועה האסלאמית ובמערך המוראביטון בצפון הארץ.

4

ברקע הדברים, החלטת ממשלת ישראל מנובמבר 2015, על הוצאת התנועה האיסלאמית אל מחוץ לחוק, צעד שהביא לסגירת שורה ארוכה של מוסדות וגופים שלהם בישראל, ביניהם ה"מוראביטון "וה"מרבאטאת". פעילותם האלימה של ה"מראביטון" וה"מראבטאת" בהר הבית הובילה לפגיעה בביטחונם של תיירים המבקרים בהר הבית וגורמת להסלמת המתיחות ואף להפרות סדר, תוך פגיעה בריבונות ישראל במתחם.

1

בעבר התנועות הוכרזו כהתאחדות בלתי מותרת כולל גופי המימון ששילמו לפעילי המוראביטון, וכן הוכרזה כהתאחדות בלתי חוקית, התנועה האיסלאמית הצפונית, כמי שהיוותה את ההוגה והמפעילה של הפרויקט.

במסגרת חקירה זו נעצרו: חיכמת פהים מוסטפא נעאמנה,תושב עראבה, יחיא מחמד מחמוד סוטרי,תושב נצרת, עבד אל כרים מוחמד עבד אל קאדר כריים, תושב כפר כנא, ואסמאעיל דיאב מחמוד להואני, תושב עראבה. הארבעה פעלו לשמר את פעילות המוראביטון, גם לאחר ההכרזה על מוסדותיו כבלתי חוקיים וההכרזה על הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית כהתאחדות בלתי מותרת, מלבדם נעצרו בנוסף לחקירת ימ"ר צפון, שישה אחראי אזורים של המוראביטון בצפון הארץ.

2

בחקירותיהם בשב"כ התקבל מידע ולפיו הנאשמים הפעילו רשת ענפה וסדורה של גיוס ותשלום לפעילי המוראביטון, אשר כללה גם מערך הסעות מכלל שטחי הארץ אל ירושלים והר הבית. הפעילות אותה ביצעו הנחקרים לא היתה רק מול פעילי מוראביטון בצפון או מרכז הארץ. אלא גם מול תושבי ירושלים ופעילי מוראביטון מהנגב, כאשר העברות הכספים בוצעו בהר הבית עצמו. כתבי אישום כנגד ארבעה מהפעילים הוגשו היום בבית המשפט המחוזי בנצרת, בעבירות התאחדות בלתי מותרת, איסור פעולה ברכוש טרור והלבנת הון.

3

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליטל פתיח

תרבות ההסתה: יותר אויב ופחות פרטנר

ליטל שמש על ההסתה הפלסטינית שניתן למצוא בטלוויזיה וברחבי המדיה החברתית: "עד שלא יפסיקו עם ההסתה לשנאה ולרצח אי אפשר לקרוא לשכנים האלו 'פרטנר לשלום'"