בהמשך לפרסום לפיו במנהלת השירות הלאומי מנסחים מסמך אשר יגדיר מחדש את התנאים לקבלת תקנים למתנדבים, נחשפה באתר NRG רשימת ארגוני השמאל שצפויים לאבד את התקנים.
חגי אלעד מנכ"ל בצלם. צילום: האגודה לזכויות האזרח
חגי אלעד מנכ"ל בצלם. צילום: האגודה לזכויות האזרח
ברשימה ניתן למצוא ארגונים שפעלו נגד ישראל וסייעו לפרסומו של דו"ח גולדסטון ובהם רופאים לזכויות אדם, אמנסטי הוועד הציבורי נגד עינויים, וכמובן ארגון בצלם – אשר רק בחודש האחרון נסעו נציגיו לאו"ם להעיד נגד פעילות ישראל בהתנחלויות.
ארגון שנוי במחלוקת נוסף שנכנס לרשימה הוא "הטלוויזיה החברתית", שנותנת במה נרחבת לקמפיין החרם נגד ישראל באמצעות ראיונות עם פעילי BDS, פרסום יוזמות חרם מתוך גישה תומכת, וכן העלאת כתבות ועצומות הקוראות לחרם על המדינה.
ארגון בצלם זוכה נכון לעכשיו לתקני שירות לאומי בחסות המדינה, למרות התנגדות הדרג הפוליטי לכך.  לפני כשנתיים נעצר מהלך של ראש המנהלת שר-שלום  ג'רבי למנוע מהארגון קבלת תקנים, זאת עקב חוות דעתה של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דנה זילבר, שקבעה כי החלטתו של ג'רבי מבוטלת משום שהיא "מעלה שאלות משפטיות לא קלות, הן בנוגע לסמכות קבלת ההחלטה והן בנוגע להליך בו התקבלה".

עוד ניתן למצוא ברשימת הארגונים, הזוכים בינתיים לסיוע מהמדינה, גם כאלו המסייעים למסתננים לקבל זכויות ולהישאר במדינה בניגוד לחוק, וכן כאלה הפועלים לביטול הגדרת ישראל כמדינה יהודית: המרכז לקידום פליטים אפריקאים, א.ס.ף, ומוקד סיוע לעובדים זרים. מאחורי רוב הארגונים הללו  עומדת "הקרן החדשה לישראל" שמנסה לקעקע את זהותה היהודית של ישראל. דו"חות כספיים של הקרן מצביעים על כך שהיא נהנית מתמיכה כספית רחבה של מדינות זרות המעוניינות בהשפעה על הנעשה במדינה.
סוף לתקנים? הקרן החדשה לישראל. צילום: פלאש 90
סוף לתקנים? הקרן החדשה לישראל. צילום: פלאש 90
במערכת הפוליטית בירכו  על החלטת מנהלת השירות הלאומי. ח"כ אמיר אוחנה (ליכוד), שיזם הצעת החוק לשלילת תקני שירות לאומי  מסר: "חלק מהממשלות הזרות הדואגות למימון הארגונים להגנת החמאס למיניהם וסוגיהם השונים, תאלצנה כעת להקצות עוד מכספי משלמי המיסים של אזרחיהן כדי לסייע להם בכוח אדם, אבל מהציבור הישראלי האקט האובדני הזה ייחסך. אני שמח שזה קרה סופסוף, אחרי הצעת החוק שהגשתי, השאילתות והדיון הציבורי שהפעלנו".

גם מנכ"ל תנועת "אם תרצו", מתן פלג, בירך על כוונת מנהלת השירות הלאומי לשלול את תקני השירות הלאומי מארגונים קיצוניים ואמר כי "זהו צעד נדרש וחשוב שישים סוף לתופעת 'מדינה מממנת עוכריה'. יחד עם זאת יש לזכור שארגון 'בצלם' הוא הסימפטום ולא הבעיה. מדובר באבסורד החולש על ארגונים אנטי-ישראלים נוספים הנהנים מתקני שירות לאומי, ובפועל זוכים לחיבוק ממדינת ישראל וממשלם המיסים".אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי