נבחרת ישראל פתחה הערב את השלב השני של מוקדמות אליפות העולם בכדורסל בהפסד 85-80 לגיאורגיה בהיכל "מנורה מבטחים" בתל אביב. ישראל, כזכור, העפילה לשלב השני של טורניר המוקדמות לאחר שסיימה במקום השני בבית שכלל את יוון, בריטניה ואסטוניה. בבית הישראלי נמצאות גם גרמניה, יוון וסרביה כאשר כל הנבחרות סוחבות עימן את המאזנים של השלב הבתים הראשון.

הנבחרת נאלצה להתמודד הערב עם חסרונם של גיא פניני, גל מקל, רפי מנקו וג'ון דיברטולמאו הפצועים אל מול נבחרת שכוללת כוכבים כמו טוקו שנגליה, גאורגי שרמדיני ומאט ג'נינג.

נבחרת ישראל נגד גיאורגיה. צילום: איגוד הכדורסל

 

על אף ההפסד הערב מאמן הנבחרת, עודד קטש יכול לצאת מעודד מההתמודדות לקראת המשחקים הבאים כמו גם חובבי הכדורסל הישראלי שחזו הערב בתצוגה מרשימה של שחקני העתיד של הנבחרת והכדורסל הישראלי כמו יובל זוסמן, בר טימור, תמיר בלאט, תומר גינת ואדם אריאל.

מהלך המשחק

הרבע הראשון נפתח במתח שלשות של האורחים מגיאורגיה ואילו הנבחרת שלנו ניסתה ללכת פנימה לג'ייק כהן ואלכס צ'וברביץ' שהתקשו מול הגבוהים של הנבחרת האורחת ורק לאחר כניסתו של אדם אריאל החלו לפגוע מחוץ לקשת לאחר שתי שלשות רצופות של אריאל. הרבע הראשון הסתיים בתוצאה 26-23 לאורחים.

ברבע השני הגיאורגים המשיכו ללכת על הקלף החזק שלהם והוא הקליעה מבחוץ ובנוסף התקשו לעצור את משחק הפנים של הגיאורגים גבוהי הקומה והמחצית הראשונה הסתיימה בפיגור דו ספרתי 49-37 לאורחים מגיאורגיה.

ברבע השלישי ישראל החלה לשטוף את המגרש ובמקביל להגנה נוקשת ההתקפה נראתה מצוין וריצת 0:8 של הכחולים לבנים גרמו למאמן האורח להזעיק פסק זמן שלא הצליח לעצור את הרבע המצוין של הנבחרת שלנו בניצוחם של תמיר בלאט ויובל זוסמן מה שהביא ליתרון 65-68 בתום הרבע השלישי.

אכזבה בסיום המשחק. צילום: מתן בן הרוש

 

הרבע הרביעי נפתח בשלשה של ג'ייק כהן שנענתה בשלשה של האורחים. ישראל המשיכה לספק דקות טובות אך הגיאורגים שמרו על פער סביר בעזרת נקודות חשובות של הגבוהים ושל טוקו שנגליה, המצטיין במשחק שקינח בחטיפת כדור בשניות הסיום מתמיר בלאט מה סגר את הסיפור עבור הנבחרת שלנו.

קטש: מרוצה מהדרך

מאמן הנבחרת, עודד קטש: "אני מאוכזב מאוד מהפסד אבל מרוצה מהדרך שלנו הערב, היינו פחות אגרסיביים במחצית הראשונה ובמחצית השנייה השתפרנו ושיחקנו נהדר. מה שהכריע את המשחק היה 17 ריבאונדים בהתקפה של הגיאורגים מה שהוביל ל-26 נקודות שלהם. אני יכול להיות מרוצה מהשחקנים הצעירים שעלו ונתנו הכל על המגרש. הסיכוי שלנו לעלות לשלב הבא הוא קטן וידענו את זה עוד לפני המשחק, אנחנו מתרכזים בדרך ולא רק בתוצאה".

יובל זוסמן, מהמצטיינים בנבחרת הערב, מסר: "אני חושב שהם היו טובים יותר במחצית הראשונה, השלשות שלהם הוציאו אותנו מהמשחק. פתחנו טוב את המחצית השנייה ועשינו הגנה בצורה יותר טובה אך בחמש הדקות האחרונות איבדנו את זה. פספסנו הזדמנות טובה לנצח".

מתן בן הרוש

מתן בן הרוש