מכה נוספת לאיש העסקים : בית המשפט הרשיע את דנקנר בפעילות להרצת מניות, תוך מודעות למעשיו. גזר דינו של דנקנר יינתן במועד מאוחר יותר. בעבירה מסוג זה יכול בית המשפט לקבוע עונש מאסר של עד 5 שנים.

אולפן כלכלי בלילה

על פי כתב האישום, דנקנר תמך בשער מניית התאגיד בו שלט וכיהן כיו”ר באותם ימים, וכך פעל להצלחת הנפקת המנייה בפברואר 2012. IDB, בבעלות דנקנר, עשתה זאת ע”י פעולות לגיוס הון מהציבור בדרך של הנפקת מניות וכתבי אופציה. זאת באמצעות פגישות של דנקנר עם משקיעים פוטנציאליים בהן שכנע אותם להשתתף בהנפקה.

ביחד עם דנקנר הורשע גם איתי שטרום, בנקאי ההשקעות והבעלים של חברת ISP, על הוצאתה לפועל של התכנית של דנקנר ובכך השפיע בדרכי תרמית על שער המניה בבורסה. קו ההגנה של דנקנר ושטרום כלל את עורכי הדין גיורא אדרת ויפעת מנור־נהרי ואיריס ניב־סבאג ונוית נגב.

עורכי דינם טענו להגנתם כי כל הפעולות שנעשו היו משיקולים עסקיים טהורים, מתוך אמונה במניית IDB וללא כל כוונה תרמיתית. על 8 מיליון השקלים שהעביר דנקנר לשטרום, אמרו עורכי הדין כי מדובר בהלוואה תמימה. בנוסף, הם האשימו את עד המדינה, עדי שלג, בניסיון להפיל את התיק עליהם כדי להימלט מאימת הדין לאחר שניסה לרמות בעצמו.

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.