דף הבית > אקטואליה וחדשות > מתנ"ס במזרח ירושלים הוכרז כארגון טרור

מתנ"ס במזרח ירושלים הוכרז כארגון טרור

שר הביטחון אביגדור ליברמן הכריז על 'מוסד איליה' כארגון טרור. על פי השב"כ, במקום הופצו מסרים של ארגון החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין, בכסות של מתנ"ס לצעירים

שר הביטחון אביגדור ליברמן נענה להמלצת השב"כ והכריז על 'מוסד איליה' ממזרח ירושלים כארגון טרור: "נעקור מהשורש כל ניסיון התבססות של גורמי טרור בבירת ישראל, ירושלים המאוחדת".

מתנ"ס הטרור. מתוך פייסבוק

 

ליברמן חתם היום (ב') על צו מיוחד, לפי סעיף 3 (א') לחוק המאבק בטרור, המכריז על 'מוסד איליה' הפועל במזרח ירושלים כארגון טרור.

‏על-פי המידע שאסף השב"כ בחודשים האחרונים, 'מוסד איליה' שפועל בכסות של מתנ"ס לצעירים, פועל למעשה מטעמו של ארגון החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין (חז״ד). על פי החשד המוסד ביצע פעילות שרובה ככולה נועדה לקדם את פעילות חז״ד בירושלים.

בין השאר פעל 'מוסד איליה' לגייס פעילים ולהכשירם, להפצת האידיאולוגיה של החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין, להפקת סרטוני תעמולה והסתה, ולתמיכה בפעולות טרור.

השר ליברמן מסר: "מערכת הביטחון, בהובלת השב"כ, פועלת בנחישות ותעקור מהשורש כל ניסיון התבססות של גורמי טרור במזרח ירושלים. אנו נוקטים בכל האמצעים. לא נשלים עם מוסד שפועל כשלוחת טרור קדמית בבירת ישראל, ירושלים המאוחדת".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

צה"ל על הפלת המטוס בסוריה: האחריות על משטר אסד

בתום תחקיר ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הפלת המטוס הרוסי הלילה בסוריה, מבהיר דובר צה"ל כי "כשנורה הנ"מ לעבר המטוס הרוסי, מטוסי חיל האוויר לא היו בשטח סוריה". ‬מטוסי קרב של צה"ל תקפו מתקן של הצבא הסורי ממנו עמדו להעביר מערכות לייצור נשק מדויק וקטלני עבור איראן וחיזבאללה בלבנון