תושבי הישוב מתכנסים הבוקר (ראשון) בישוב עפרה הסמוך לדיון במתווה המשופר שהוצג להם הלילה על ידי ראש הממשלה בנימין ושר החינוך נפתלי . התושבים התבקשו להודיע את החלטתם עד לשעה 12:00, על מנת לאפשר את הגשת הבקשה לדחיית הפינוי לבג"ץ עוד היום. רה"מ התייחס הבוקר למתווה החדש ואמר כי "עשינו מאמצים גדולים למצוא פתרון מוסכם לעמונה. אפשר רק לקוות שהתושבים יקבלו את המתווה, זו ההחלטה הנכונה להתיישבות ולעם ישראל כולו".

צילום: קובי ריכטר/TPS

בתוך כך, שר השיכון יואב הגיע הבוקר (ראשון) לישוב עמונה העומד על סף פינוי, ונפגש במזכירות הישוב עם נציגי התושבים וראשי מועצת יש"ע.

במהלך הביקור אמר גלנט, "נמצא את הדרך לבנות עמונה יותר גדולה".

לאחר הביקור בעמונה ירד השר לפגישת תושבי עמונה בעפרה. צילום: הלל מאיר/TPS
לאחר הביקור בעמונה ירד השר לפגישת תושבי עמונה בעפרה. צילום: הלל מאיר/TPS

לאחר צאתו של גלנט ממזכירות הישוב תקפו מפגינים את גלנט בצעקות, "תתבייש לך! מכרת את עמונה, מכרת את ההר", "ארץ ישראל לא למכירה", ו"אין ויתורים על ארץ ישראל".

העימות הקשה בין הצדדים נבלם על ידי מאבטחיו של גלנט. בין המפגינים היה גם פעיל הימין איתמר בן גביר, לעברו קרא גלנט, "תחנך את הנוער הזה".

צילום: הלל מאיר/TPS

בפגישה, שהסתיימה לפנות בוקר, השתתפו גם נציגים נוספים מטעם ראש הממשלה, אנשי צוות משפטי, איש עמונה אביחי , רב היישוב יאיר פרנק, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ואישים נוספים.

על פי המתווה החדש, 24 משפחות יוכלו להישאר על ההר בחלקה 38 הסמוכה, בניגוד למתווה הקודם שכלל 12 משפחות בלבד.

המתווה החדש כולל גם לוחות זמנים ברורים יותר לביצוע הצעדים הבאים אותם הבטיחה המדינה, וכן מינוי פרוייקטור שיעסוק בנושא זה.

אם המתווה יאושר על ידי התושבים, העבודות בחלקה 38 אליה אמורות לעבור 24 המשפחות יחלו באופן מיידי.

רכבו של שר השיכון. צילום: הלל מאיר/TPS
רכבו של שר השיכון. צילום: הלל מאיר/TPS

עו"ד בן גביר מראשי עוצמה יהודית מסר בתגובה: "המחאה שהתארגנה נגד יואב גלנט היא תפארת הדמוקרטיה. יש לשר חוצפה להגיע לעמונה לאחר שעמדת מפלגת כחלון בעד החרבת עמונה ידועה. זו פרובוקציה. למרות זאת גאה בנוער שלנו שידו למחות ולצעוק והצטרפתי אליהם אך איש לא נגע בגלנט ושיחק ליידים שלו".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.