1:44 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > משרד החינוך הצ'כי: בירת ישראל היא ת"א

משרד החינוך הצ'כי: בירת ישראל היא ת"א

בעקבות לחץ מצד הרשות, הודיעה צ'כיה כי החל משנת הלימודים החדשה ילמדו כי בירת ישראל אינה ירושלים. משרד החוץ הישראלי: "פועלים לבטל את ההוראה הנלוזה"

במשרד החינוך של צ'כיה הודיעו כי מעתה באטלסים בבתי הספר בצ'כיה לא תוצג ירושלים כבירתה של מדינת ישראל, אלא תל אביב. השינוי הגיע בתגובה לתלונה שהתקבלה משגרירות הרשות הפלשתינית במדינה. במשרד החוץ הישראלי פועלים כדי לשנות את ההחלטה המבישה.

בירת ישראל? תל אביב. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
בירת ישראל? תל אביב. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

השגרירות הפלשתינית מחתה בפני הרשויות הצ'כיות על כך שהאטלס, באמצעותו לומדים תלמידים בצ'כיה בבתי ספר יסודיים ותיכוניים, מציג את ירושלים כבירת ישראל.

בעקבות התלונה הודיע משרד החינוך הצ'כי שהוא דרש מהמוציא לאור של האטלס, חברת שוקארט, לתקן את המידע על ישראל – אחרת יאבד את האישור שלו כספר לימוד רשמי.

ממשרד החוץ הצ'כי נמסר כי "עמדת משרד החוץ הצ'כית בנוגע לירושלים ברורה ועולה בקנה אחד עם עמדת האיחוד האירופי".

דוברת משרד החוץ אירנה וולנטובה אף הבהירה כי צ'כיה אינה רואה במזרח ירושלים חלק ממדינת ישראל: "שוקארט לא מציגה את עמדתה הרשמית של פראג. מדינות החברות באיחוד האירופי, כולל צ'כיה, רואות בירושלים כבירה העתידית של שתי המדינות: מדינת ישראל והמדינה העתידית של פלשתין".

משרד החוץ הישראלי: "נפעל לבטל את ההוראה הנלוזה"

משרד החוץ הישראלי: "משרד החוץ פועל במרץ מול הגורמים הרלוונטים בממשלת צ'כיה לבטל את ההוראה הנלוזה. אין גבול להסתה הפלשתינית , אשר איננה מסתפקת בהרעלת נפשותיהם של פלשתינים צעירים אלא מבקשת גם לזרוע שקר בקרב בני נוער בצ'כיה".

בנוסף, כתגובה להחלטת משרד החינוך הצ'כי, יזם ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד)  קמפיין פייסבוק וביקש מהגולשים לכתוב בדף של נשיא צ'כיה, מילוש זימן, "אני ישראלי וירושלים בירתי" בשפה הצ'כית.

יזם קמפיין. ח"כ יאיר לפיד. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
יזם קמפיין. ח"כ יאיר לפיד. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"ממשלת צ'כיה תחנך את הילדים במדינה שת"א היא בירת ישראל. למה? בגלל לחץ והסתה של הפלשתינים. בואו נפעיל יחד לחץ חזרה", כתב לפיד.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפקח נותן את הדו"ח לפעילים ברמת אביב. צילום: בית חב"ד רמת אביב ג'

עיריית ת"א נתנה דו"ח לחב"דניקים שהפעילו דוכן תפילין ונרות לשבת

פקח עירייה רשם דו"ח לחב"דניקים בגין העמדת דוכן תפילין וחלוקת נרות לשבת ברמת אביב