23:19 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > משפחת שאול נגד הממשלה: "שכחו את אורון"

משפחת שאול נגד הממשלה: "שכחו את אורון"

הקבינט המדיני בטחוני קבע כי שבע גופות מחבלים יוחזרו לפלסטינים. המשפחה מוחה: "למה החזרת גופות מחבלים קודמת להחזרת חייל גולני?"

ביום שישי החליט הקבינט המדיני בטחוני כי שבע גופות המחבלים יוחזרו למשפחותיהם. התנאי להחזרה הוא שהלוויותיהם לא יהפכו למפגני תמיכה בטרור והסתה נגד ישראל. לעומת זאת, בנוגע לשלוש גופות מחבלים המזוהים עם חמאס, ביקשה המדינה מבג"ץ ארכה של 60 יום בטרם תקבל החלטה.

מחאה אורון שאול פלאש 90

משפחתו של סמל-ראשון אורון שאול שגופתו מוחזקת ברצועת עזה מסרה בתגובה להחלטת הקבינט: "כשמדובר בהחזרת גופות מחבלים חברי הקבינט מתייצבים לדיון אבל כשמדובר בהחזרת חייל גולני שנשלח למלחמה שנמשכה 50 ימים, ועדת השרים לא מעלה בדעתה אפילו להתכנס במשך חמישה חודשים. צר לנו שהמדינה בוחרת להעניק מחוות לפלסטינים על ידי השבת גופות מחבלים למשפחותיהם מבלי לפעול להחזרת אורון".

לפני חודש הגישה משפחת שאול עתירה לבג"ץ כנגד ממשלת ישראל, על מנת לקדם את החזרת הבן שנחטף במבצע 'צוק איתן'. בעתירה, פנתה המשפחה בבקשה להוציא צו על תנאי שיורה לממשלת ישראל לבצע כנדרש בחוק את החלטת הקבינט המדיני-בטחוני להקמת צוות שרים שיטפל באופן רציף בנושא השבויים והנעדרים.

אבירם שאול, אחיו של אורון, אמר: "שתדע כל אם עברייה ששלחה את בנה לגולני – כל עוד נתניהו יהיה אחראי לגורלו של בנה, לא תהיה לו כל בעיה לשלוח אותו לקרב על נגמ"ש מקולקל אבל במידה ואותו קרב קשה משתבש ובנה נתפס בשבי האויב, בנה מעתה ייהפך למטרד. נקווה שבית המשפט העליון ישכנע את נתניהו שחיילי גולני אינם הפקר ויש להחזירם מהשבי לאחר שנלחמו במלחמה שנמשכה למעלה מ- 50 ימים".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

בונים או לא בונים

הפטריוטים תוהים: בונים או לא בונים

לאחר אישורי הבניה, הפטריוטים חלוקים בדעתם האם הממשלה באמת מתכוונת לבנות שני ישובים חדשים