ראש לשכת נתניהו, דוד שרן, יפנה לקרן היסוד ויבקש מהם תרומה בגובה כ1.5 מליון שקלים עבור משפחת הישראלי. במקביל שר הבטחון ליברמן נתן הוראה לא להרוס את השיפוץ שמשפחת הישראלי התחילה אתמול בלי אישור.

"נראה כי משרד הביטחון עדיין מסרב לקחת את האחריות הדרושה ולפעול למען יהודה", פסקה משפחת הישראלי. "משפחתו של יהודה לא מבקשת תנאים מיוחדים או סבסוד של שהות מחוץ לבית. המשפחה מבקשת דבר פשוט שעליו חולם כל חייל שנשלח להגן על המדינה – לחזור הביתה. ולכן, עד שהמדינה תיקח אחריות – המאבק לא תם. מחזירים את יהודה הביתה".

משפחתו של הפצוע האחרון ב"צוק איתן" דוחה את דבריו של אביגדור ליברמן לפיהם משרד הבטחון יסייע למשפחה. בהודעה שהפיצה המשפחה לעיתונות נמסר כי "נכון לשעה זו, משפחת הישראלי לא קיבלה שום פנייה מגורם כזה או אחר בנוגע לסיוע עבור התאמת הבית לצרכיו של יהודה, ובוודאי שלא הוזכר סיוע כספי. כמו שראינו בימים האחרונים, דווקא הציבור הוא זה שעוזר ליהודה לחזור לביתו, ואנחנו והמשפחה עדיין נפעמים מעוצמת התמיכה שהציבור בישראל העניק ליהודה".

Screenshot_1

מוקדם יותר היום (ב') התייחס שר הבטחון הטרי אביגדור ליברמן לראשונה לסוגיית יחידת הדיור של יהודה הישראלי ואמר כי כי "משרד הביטחון נושא בכל ההוצאות וגם לגבי בניה של אותה היחידה עבור יהודה". האם אתם מאמינים כי משרד הבטחון ידאג להקמת יחידת הדיור בעפרה, לפי דרישת המשפחה והמלצות הרופאים?

"משרד הביטחון נושא בכל ההוצאות וגם לגבי בניה של אותה היחידה עבור יהודה", אמר ליברמן והוסיף "דיברתי עם פולי מרדכי, מתאם הפעולות בשטחים, וביקשתי מועדת חריגים במשרד הבטחון לדון פעם שניה בבקשתו לבנות יחידה עם נגישות מתאימה, וגם הנחתי אותו שלא יפריעו לאותה עבודת בניה שתחל בקרוב. ואם גם נרגיש שחסר כסף אז גם שם אנחנו נמצא את הפתרונות. אבל כרגע, לפחות לצורך השהות מחוץ לבית שעדיין לא בנוי, יש אפשרות למימון מלא של משרד הבטחון וגם לגבי כל הצד הבירוקרטי, ההיתרים – אנחנו מטפלים ואין שום כוונה להפריע למהלך הבניה ברגע שהיא תתחיל".

ליברמן התייחס גם אל תשובת משרד הבטחון, לפיה לא מעבירים תקציב לבניה כי אי אפשר לתת התר חוקי: "כמו תמיד יש ועדת חריגים. ישנם תקדימים וכשיש קצת רצון טוב אז תמיד אפשר למצוא את הפתרונות ואני בטוח שנחפש את הפתרון הנכון. ובכל מקרה אין לי כוונה להפריע למהלך הבניה ויקח קצת יותר קצת פחות אבל בסופו של דבר מדובר במקרה הומניטרי נטו ולא מדובר פה בשום דבר אחר. זה לא מאחז בלתי חוקי זה לא התרסה זה צורך הומניטרי ממדרגה ראשונה אנחנו מחויבים לכל חייל וחייל ולכן הפתרון ישנו וגם כיום הם רשאים לבנות בלי הפרעה וגם לגבי כרגע שהות מחוץ לבית, לא יבנו בכל מקרה ביום אחד הכל משרד הבטחון לוקח על עצמו".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20