בעקבות חשיפת ערוץ 20 לפיה צה"ל משתהה בהריסת בית המחבל, דורשת משפחת לוברסקי ממערכת הביטחון לבצע את ההריסה בהקדם, אחרת תעתור לבג"ץ.

הלווית סמ"ר רונן לוברסקי. צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

 

משפחתו של לוחם דובדבן צפתה אמש בכתבה בה חשפנו כי צה״ל כבר שלושה חודשים לא הורס את בית המחבל שרצח את בנם במהלך פעילות מבצעית במחנה הפליטים אל עמארי ליד רמאללה.

הבוקר הודיעו בני המשפחה באמצעות שי גליק מנכ"ל עמותת בצלמו שמייצג את משפחת לוברסקי, כי בכוונתם לפנות בעתירה לבג״ץ אם מערכת הביטחון לא תוציא אל הפועל את הליך הריסת הבית.

"אנחנו דורשים מיידית מצה"ל הוצאת צו הריסה לבית המחבל" מסר הבוקר מטעמם שי גליק . "לא יתכן ששיקולים חיצוניים יהוו כניעה ומתן פרס והכנעה לטרור. בכוונת הארגון ׳בצלמו׳ לעתור לבג"ץ בשבועיים הקרובים ככל שלא יוצא צו הריסה מיידי. נמשיך להאבק למען זכויות האדם של אזרחי ישראל לחיים".

ח״כ מוטי יוגב מסר בעקבות חשיפת ערוץ 20: "בתי מחבלים רוצחים, צריך להרוס תוך 72 שעות. כך מייצרים הרתעה ומצילים חיים. בפרט שמדובר במשפחה של שני רוצחים. כל שיקול זר בנושא פסול, פוגע בהרתעה ומסכן חיים. אני קורא לשר הביטחון לוודא הרס הבית במיידי, ככלי בארגז הכלים להרתעת המחבלים ולהצלת חיים".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מערכת הבטחון פועלת להריסת ביתו של המחבל שהרג את הלוחם סמל-ראשון רונן לוברסקי ז״ל במהלך פעילות יחידת דובדבן ללכידת חוליית טרור. בתוך כך כבר נערך מיפוי של בית המחבל וגובשה חוות דעת הנדסית בעניין הריסתו. הגורמים האמונים על הנושא ממשיכים בטיפול בעניין. הטיפול נמצא בשלבים מתקדמים".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20