21:47 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > משפחת גולדין: הממשלה לא מנסה להשיב את הבנים

משפחת גולדין: הממשלה לא מנסה להשיב את הבנים

משפחת החיל הנעדר תוקפת את הממשלה בעקבות דבריו של נשיא טורקיה לפיהם לא ידע על חיילים בשבי חמאס. "חוסר העשייה של הממשלה בהשבת הבנים הביתה - מהדהד"

משפחת גולדין זועמת על הממשלה בעקבות דבריו של נשיא טורקיה ארדואן אמש, לפיהם במהלך המשא ומתן עם ישראל על הסכם הפיוס לא דנו בעניינם של חיילים ישראלים שמוחזקים בשבי חמאס ברצועת עזה.

החללים הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול ז"ל
החללים הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול ז"ל

"אני לא התעסקתי בנושא הזה", אמר ארדואן. אם נצטרך להתערב בעניין הזה, אוכל להביע דעה ואדבר איתם. ואז הם ישאלו אותי, אם הם התחייבו לשחרר אנשי חמאס נשחרר את הגופות. האחריות מוטלת על שני הצדדים. אם הם יגלו אחריות נעשה כמיטב יכולתנו".

עוד אמר ארדואן כי "ישראל עושה מאמץ להשתלט על מסגד אל-אקצא. זה לא ייתכן. חייבים לעמוד על המשמר שישראל לא תוכל להשתלט על המקום באמצעות קידוחים וחפירות ארכיאולוגיות. ירושלים קדושה לשלוש הדתות, וכולם חייבים לכבד את זה".

הוא דיבר על חמאס וטען כי מדובר בארגון לגיטימי. "אני נפגש עם חמאס כל הזמן. אני מאוד פתוח, אין לי אג'נדה סמויה. חייבים להשיג שלווה באזור הזה. אם לא תהיה שלווה באזור, זה יהיה חבל".

הוא התייחס גם למבצע 'צוק איתן' וטען, "היו תקופות שעזה הופגזה. את הרגעים שבהם אלפי אנשים נהרגו בהפגזות האלה אני לא יכול לשכוח. אני לא מסכים עם מה שהיטלר עשה, ואני גם לא מסכים עם מה שישראל עשתה בעזה. לכן, אין מקום לעשות השוואה כדי להגיד מי היה יותר ברברי. הרגתם אלפי אנשים בעזה ובפלסטין".

ארדואן. צילום: R4BIA
ארדואן. צילום: R4BIA

משפחת גולדין הגיבה לדברי ארדואן ואמרה, "בראיון ששודר הערב בתוכנית 'עובדה' נחשף בפני הציבור הישראלי עד כמה מהדהדת חוסר העשייה של ממשלת ישראל בהחזרתם הביתה".

בעקבות דבריו פרסמה משפחת גולדין הודה לפיה היא "מצפה כי מדינת ישראל תהפוך כל אבן כדי להשיב את הדר ואורון שנשכחו בסג'עייה ורפיח. על הקבינט הביטחוני להתכנס ולקבל החלטה להפעיל מנופי לחץ על חמאס כמו הפסקת תנאי הדה לוקס לאסירי חמאס בבתי הכלא בישראל והפסקת שדרוג הרצועה כאילו מדובר בריביירה הצרפתית ולא בקן מחבלים שבו מוחזקים הדר ואורון", לשון תגובת המשפחה.

גם יו"ר האופוזיציה צייץ בטוויטר: "נתניהו – בשם מיליוני ישראלים התביישתי הערב כשגילינו חד משמעית שלא התעקשת על הדר ואורון ואברה".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליטל פתיח

תרבות ההסתה: יותר אויב ופחות פרטנר

ליטל שמש על ההסתה הפלסטינית שניתן למצוא בטלוויזיה וברחבי המדיה החברתית: "עד שלא יפסיקו עם ההסתה לשנאה ולרצח אי אפשר לקרוא לשכנים האלו 'פרטנר לשלום'"