משפחתו של שלמה , החייל הבודד שנהרג אמש בפיצוץ הרימון מבקשת מהציבור להגיע להלוויתו.
מסע ההלוויה של שלמה, שהגיע מניו ג'רזי בכדי להתגייס לצה״ל, ייצא היום מבית הכנסת בישוב נצר חזני בשעה 15:00 ויסתיים בבית העלמין בנצר חזני-יסודות.
הוריו של שלמה זלמן, המתגוררים בניו ג'רזי, קיבלו את הבשורה המרה באמצעות נציגי השגרירות, שהגיעו לביתם מלווים ברב מקומי.

זירת הפיצוץ. צילום: הצלה יו"ש
זירת הפיצוץ. צילום: הצלה יו"ש

שלמה, לוחם בגדוד "אסף" בעוצבת "עקבות הברזל", בן 20 המתגורר בשדה יואב ובני משפחתו מניו ג'רזי, אמש בשעות הבוקר בפיצוץ במוצב 81 בכניסה לחרמון.
בפיצוץ שאירע ככל הנראה כתוצאה מתקלה, נהרג גם סמל-ראשון חוסאם טאפש ז"ל, נהג בחטיבת החרמון, בן 24 דרוזי מבית ג'אן, ושלושה חיילים נוספים נפצעו.

צילום: מתוך פייסבוק
"לחם למען ארץ ישראל וייקבר בה". צילום: מתוך פייסבוק

שלמה היה נינו של האדמו"ר מחוטין זצ"ל, וסבתו היא בת דודה של האדמו"ר מסקווירא • אביו, הרב מרדכי רידנאו, הוא תלמיד חכם ומו"ל הספר 'אדמו"רי טשערנאביל'.

אחיו ג'ף, אמר אמש כי "לא היו ספקות בנוגע למקום הקבורה. הוא לחם למען ארץ ישראל והוא ייקבר בארץ ישראל" וקרא לציבור הרחב להגיע להלוויה: "אני פונה לציבור שיבואו כמה שיותר אנשים לבית העלמין לחלוק לו כבוד אחרון.
שלמה היה בן 20, האח החמישי שהגיע להתנדב בישראל כלוחם בצה"ל. הוא הצעיר במשפחה שלנו".

המשפחה טסה הלילה לשם הלוויתו ומבקשת מהציבור הרחב להגיע ללוותו בדרכו האחרונה.

מתחקיר ראשוני עולה כי ג'יפ מסוג "דוד" נעצר נעצר במרחק של מטר וחצי מהקיר בסמוך למחסום מג'דל שמס, המחסום התחתון של הר החרמון.
נהג הרכב, סמל-ראשון חוסאם טאפש, בשירות מילואים בתנאי קבע, ירד מהג'יפ וניגש לכיוון הש.ג. כשבידו רימון מסיבה לא ברורה.
טאפש הקיף את הרכב והתקרב לדלתו הפתוחה כשהרימון בידו, ככל הנראה התנהל שיח במקום. זמן קצר לאחר מכן אירע הפיצוץ, שכתוצאה ממנו נהרגו טפאש ורינדנאו ששהה במוצב.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.