סערה פרצה הערב בעקבות סרטון שעלה בעמוד הפייסבוק של ראש הממשלה בנימין במסגרת  "".  בסרטון הוצג בית עלמין צבאי כשהקריין אבישי עברי מזהיר מפני הסכנות בעליית בני גנץ לשלטון.

"מדובר באירוע חמור שפגע ברגשות המשפחות השכולות", מסר אלי בן שם יו"ק . "תניחו לנו, תניחו לילדים שלנו. תוציאו את חיילי צהל מהשיח הפוליטי. אם יש בישראל עוד פרה קדושה אחת אז ראוי לשמור עליה ולא לרמוס אותה באופן בוטה וציני. ממלכתיות הפכה למילה מגונה, אני לא מבין מי הגה במוחו הקודח סרטון שכזה".

אלמנתו של סא"ל דולב קידר הי"ד, מיכל קסטן-קידר, תקפה את הסרטון של . "לא רק סוחרי מוות. אלא תאבי קרבות ומחוללי מוות. באמת שכבר אין מילים לחרא שהבחירות האלה מביאות", כתבה.

במפלגתו של גנץ מסרו בתגובה לסרטון: "חיילי צהל שנפלו בקרב ובני משפחת השכול לא דמיינו שראש ממשלה ישתמש בהם לסרטוני קמפיין פוליטי. נתניהו, לך תתנצל בפני המשפחות מיד, או שהכתם הזה ילווה אותך כל חייך. תתבייש נתניהו".

יש לציין כי ראש הממשלה נתניהו הורה למחוק את השידור. "ראש הממשלה נתניהו דווח על המקרה והנחה מייד למחוק את השידור הערב ולתחקר את האירוע שאותו הגדיר כתקלה מצערת ולנקוט צעדים כדי שהדבר לא יחזור על עצמו", נמסר מהליכוד.

בהמשך נמסר כי "האחראים לשידור הערב הושעו עד להודעה חדשה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.