עשרות פנו למזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש ודרשו להפסיק את מימון הארגונים המייצגים בבג"ץ. הפנייה הועברה דרך גורמים מדיניים בישראל.

מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש בביקורו בישראל. צילום: פלאש 90
מזכ"ל האו"ם בביקורו בישראל. צילום: פלאש 90

"לא ייתכן כי הארגון שאתה עומד בראשו יעביר מיליוני שקלים לארגונים רדיקאליים המגנים על מחבלים ובני משפחותיהם", צוין במכתב שנחשף לראשונה באתר חדשות 2. המשפחות מכוונות בדבריהם לארגונים הממומנים על ידי האו"ם דוגמת "" ו"".

לטענת המשפחות, האו"ם "מוביל בשנים האחרונות את המימון והתמיכה לארגונים אשר מובילים את הלוחמה המשפטית נגד ישראל. לוחמה זו הפכה לגורם מועדף במאבק נגד מדינת ישראל. לאחר הכישלונות להשמיד את המדינה היהודית באמצעות מלחמות, נראה כי תמיכה בלוחמה המשפטית היא תמיכה דה פקטו בחיסולה של מדינת ישראל".

הדס מזרחי, אלמנתו של ברוך מזרחי ז"ל
הדס מזרחי, אלמנתו של ברוך מזרחי ז"ל

המשפחות מצינות כי הארגונים הללו קיבלו בשנה האחרונה מעל לשני מיליון שקלים מהאו"ם. "אנו תוהים האם כספי הארגון מיועדים כדי להכשיר את הרצח הבא?", כתבו המשפחות ותהו: "האם לא הגיעה העת להפסיק את התערבותו הבוטה של הארגון בנעשה בתוככי מדינת ישראל?"

על המכתב חתומים בין היתר: רינה אריאל, אמה של הלל יפה אריאל שנרצחה בפיגוע בקרית ארבע ביוני 2016, מרב והרצל חג'ג', הוריה של סגן-משנה שיר חג'ג' שנרצחה בפיגוע דריסת המשאית בטיילת בארמון הנציב, שרה ואליעזר רוזנפלד, הוריו של מלאכי רוזנפלד שנרצח בפיגוע ירי סמוך לשבות רחל ביוני 2015, הדס מזרחי, אלמנתו של ניצב-משנה ברוך מזרחי שנרצח בפיגוע ירי באפריל 2014 ועוד רבים.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.