הבוקר בוטלו שתי טיסות אל על לבנגקוק ולניו יורק בטענה של חברת אל על שהטייסים "התחלו" וכי הם אינם מוכנים להוציא את הטיסות. בשיחה של "כלכלי בלילה" בערוץ 20 עם טייסי אל על נראה כי טענת החברה משוללות כל בסיס. הטייסים מודיעים כי הם מוכנים להטיס את הטיסות לבנגקוק, ניו יורק או כל מקום אליו תשלח אותם החברה בכל רגע נתון.

הטייסים מודיעים: אנחנו מוכנים להטיס את המטוסים ברגע שיקראו לנו

בעקבות הביטולים של מספר טיסות בימים האחרונים, מסרה חברת אל על: "חרף פנייה לעשרות טייסים בבקשה שיאיישו את הטיסות, כל ניסיונות ההנהלה לאייש את הטיסות על ידי טייסי החברה עלו בתוהו. אנו מתנצלים בפני הנוסעים".

בפניה אל עובדי אל על, אומר המנכ"ל כי השיבושים שהיו מנת חלקה של החברה בשנה האחרונה הגיעו בעקבות חוסר היענות של הטייסים לביצוע משימותיהם ודרישה שלהם להטיס טיסות לכיוון אחד בלבד.

הטייסים: אנחנו מוכנים להטיס את הטיסות ברגע שנידרש לכך

בגופי תקשורת שונים אף נמסר כי בעקבות המשבר טייסי אל על הודיעו על  התפטרותם מהחברה. משיחת ערוץ 20 עם מספר טייסי אל על נראה כי טענות הנהלת החברה והמציאות בשטח רחוקות מלהיות תואמות:

הטייס מוטי רוזו מעיד למול המצלמה: "שמי מוטי רוזו וממחר בבוקר אני מוכן להוציא כל טיסת אל על לניו יורק, לבנגקוק או לכל יעד אחר".

גם הטייס אבישי זיו מודיע כי יטיס את טיסות החברה ברגע שיקרא לכך: "אני טייס אלעל מוכן ופנוי ויכול להטיס הערב את טיסת אל על לניו יורק או בנגקוק או כל יעד שידרש ממני".

עוד טייס שמוכן להטיס את הטיסות ומוכן היה להודיע זאת בפרהסיא הוא הטייס זאק יהודה: "אני פנוי ומוכן להטיס טיסת אל על לניו יורק או לבנגקוק בכל רגע שיפנו אלי".

העיצומים בחברה נמשכים כבר חמישה ימים, במסגרתם מורגשים השיבושים כבדים בלוחות הזמנים. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן זימן ללשכתו מחר בשעה 18:00 את נציגי הוועד וההנהלה באל על, בניסיון לפתור את המשבר בחברה.

כולם מאשימים את כולם

מאל על אומרים כי "עיצומי הטייסים פוגעים זה חודשים ארוכים בפעילות החברה. העיצומים מתבטאים בחוסר ההיענות של הטייסים לאייש טיסות ולטוס כטייסים פעילים רק בכיוון אחד. צר לנו על הפגיעה בנוסעים אך אין בידינו כל ברירה אלא להחזיר את הסדר על כנו ואת החברה לפעילות סדירה".

מנכ"ל אל על בפנייה לעובדי החברה בעקבות שביתת הטייסים

בסוף השבוע האשים יו"ר ועד טייסים, ניר צוק, את החברה במשבר החמור, שהוביל לשיבושים רבים בלוח הטיסות. "בשבוע האחרון אנחנו עדים לפיגוע המוני של הנהלת אל על בסיוע של חבורת 'קלאב מרקט'", אמר צוק. "למה זה מעניין את אלפי הנוסעים שהשבוע ביטלו להם טיסות ללא שום סיבה, מה מעניין אותם השכר והסיבות, למה הנהלת אל על החליטה לבטל טיסות כשיש טייסים?".

 

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה