ראש ניר ברקת בפתח כנס . צילום: הלל מאיר TPS

בהתערבות ראש העיר – הקנס על הפעלת דוכן להנחת בוטל: מוקדם יותר דיווחנו כי פעיל חב"ד, המציע לעוברים והשבים להניח תפילין קיבל קנס על סך 475 ש"ח (!) מפקח מקומי לאחר שלא תיאם הפעלת הדוכן עם העירייה. כעת מוסרת העירייה כי הקנס בוטל.

בהודעה שהפיצה לכלי התקשורת הרבים שפנו, נמסר כי "עיריית ירושלים רואה בהערכה את פעילות תנועת חב״ד בעיר וברחבי הארץ, במטרה לאהבת ישראל וקירוב לבבות. לעירייה שיתוף פעולה מצויין עם נציגי חב״ד ופעיליה ויש לציין כי אנשי חב״ד נוהגים באופן כללי לקבלת ההיתרים הנדרשים בחוק לצורך הצבת מתקנים ודוכנים ברחוב.

"במקרה זה מדובר בתלונות שהגיעו לפיקוח העירוני על הצבת דוכן ללא הסדרה כחוק. לצערינו למרות בקשות העירייה וההתראות מראש, סירב בעל הדוכן לבצע את הנדרש ממנו לקבלת ההיתר החוקי ואף הרחיב את הדוכן בסככה ושלטים ללא אישור", הסבירו בעירייה.

"לבקשת ראש העיר ניר ברקת ובתיאום עם התובע העירוני יובהר למפעיל הדוכן כי הקנס שניתן לו יבוטל ובעל הדוכן יתבקש להסדיר את המשך פעילותו כחוק, באופן שיניח את דעת כל הצדדים ועל פי הנוהל העירוני".

עיתונאי ערוץ 20 אמיר איבגי שפרסם את הסיפור בחשבון הטוויטר שלו כתב: "יום שישי בצהריים. ירושלים. עומדים יהודים בעיר הבירה של מדינת היהודים לקיים מצוות הנחת תפילין. קנס 475 ש"ח. עיריית ירושלים תתביישו".

כזכור, לפני כשנה פורסם בערוץ 20 מקרה מקומם בו פקח עיריית הרצליה נתן קנס לחסיד חב"ד לאחר שהאחרון הציע לעוברים ושבים להניח תפילין. סעיף העבירה: "הטרדת עוברי אורח". בעקבות הלחץ הציבורי בוטל הקנס.

הקנס על הנחת תפילין
דוכן הנחת תפילין בירושלים
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.