לאחר הערכת מצב שהתקיימה הבוקר (ב') ומחשש שישראלים לא יענו לאזהרת המסע, לסיני נסגר עד להודעה חדשה. במטה ללוחמה בטרור שבים וקוראים לישראלים לעזוב את באופן מיידי, זאת בשל הערכת מערכת הביטחון כי מתכנן לבצע פיגוע ירי נגד ישראלים במהלך חג הפסח.

סגור לתנועת ישראלים לצד המצרי מחשש לפיגועי דאעש. מעבר טאבה. צילום: פלאש 90
סגור לתנועת ישראלים לצד המצרי מחשש לפיגועי דאעש. מעבר טאבה. צילום: פלאש 90

גורם ביטחוני מסר לערוץ 20 כי ההחלטה תואמה עם שלטונות מצרים וכי מעבר טאבה יפתח רק למקרים הומניטריים. כמו כן הערכת מצב תתקיים באופן יומי ולפיה יוחלט האם לפתוח את המעבר מחדש. הגורם הבהיר כי מדובר בסגירת המעבר רק לצד המצרי וכי תתאפשר כניסה לצד הישראלי. למרות האמור, מעבר זרים לצד המצרי יתאפשר.

את ההחלטה קיבל שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, בהתייעצות עם שר הביטחון, אביגדור ליברמן, והגורמים הביטחוניים המוסמכים. זאת בהמשך לאזהרת המסע של מאמש ועל פי אישור הדרג המדיני. ההחלטה התקבלה נוכח התגברות האיום של דאעש בסיני, הבאה לידי ביטוי בעליית מדרגה בפעילותו למימוש פיגועי טרור נגד תיירים בסיני, לרבות תיירים ישראלים בטווח הזמן המיידי.

כאמור לא תתאפשר יציאתם של אזרחים ישראלים ממעבר טאבה לכיוון סיני, אך תתאפשר חזרתם לישראל. המטה ללוחמה בטרור קורא לישראלים השוהים בסיני לחזור ארצה ומבקש ממשפחות השוהים שם ליצור עימם קשר ולעדכנם אודות האיום. אזרחים ישראלים אשר מתעתדים לצאת לאזור מתבקשים שלא להגיע למעבר טאבה ולהישמע להנחיות.

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.