21:13 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מייסד "מצפן" הביע עמדות אנטישמיות – וסולק מהלייבור

מייסד "מצפן" הביע עמדות אנטישמיות – וסולק מהלייבור

"מקור ראשון": איש השמאל הקיצוני פרופ' משה מחובר כתב במאמר כי הציונות שיתפה פעולה עם הנאציזם. בתגובה הודיעה לו מפלגת השמאל הבריטית על הדחתו משורותיה

מפלגת הלייבור הבריטית סילקה משורותיה את פרופ' משה מחובר לאחר שזה הביע עמדות אנטישמיות במאמר. כך חשף ישי פרידמן במקור ראשון.

משה מחובר. צילום: מתוך יוטיוב.
משה מחובר. צילום: מתוך יוטיוב.

מחובר, שייסד את ארגון השמאל הקיצוני "מצפן" בשנות ה-60, פרסם בכתב עת קומוניסטי מאמר לפיו בין הציונות לנאצים התקיימו "קשרים אמיצים".

בלייבור, שם עושים בימים אלה מאמצים לנקות את המפלגה מתאים אנטישמיים, טענו כי מאמרו של פרופ' מחובר עונה על ההגדרות של אנטישמיות. סם מת'יוס, ראש המחלקה לענייני סכסוכים במפלגת הלייבור, הודיע למחובר שהוא מסולק מהתנועה. נמסר כי נאסר עליו להשתתף בישיבותיה.

בריאיון לאתר האנטי־ישראלי 'אלקטורניק אינתיפאדה' טען מחובר כי סילוקו מהמפלגה מהווה "הפרה ברורה של הצדק הטבעי", וכי מדובר מעשה "סטליניסטי ואנטי־דמוקרטי".

מחובר עזב את ישראל אחרי מלחמת ששת הימים לבריטניה. הוא מטיף כבר שנים ארוכות נגד ישראל וטוען כי על אירופה ללחוץ יותר עליה. לדבריו, אין היא עושה זאת בשל רגשות אשם על השואה. בנו הוא עו"ד דניאל מחובר, בריטי בעל אזרחות ישראלית הפועל להעמיד למשפט קצינים ובכירים בביטחון הישראלי.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

צילום: חמ"ל קב"טים

רקטה שנורתה מעזה נפלה סמוך למבנה בנתיב העשרה

שתי רקטות נורו הערב מרצועת עזה, אחת מהן התפוצצה בתוך יישוב. מבדיקה ראשונית עולה כי אין נפגעים