6:05 20/10/2017
דף הבית > ספורט > בגלל דאעש: הוזז משחק הנבחרת באלבניה

בגלל דאעש: הוזז משחק הנבחרת באלבניה

משטרת אלבניה עצרה חוליה של דאעש שתכננה לבצע פיגוע במהלך המשחק נגד נבחרת ישראל. המטה ללוחמה בטרור הוציא אזהרת מסע לישראלים

חוליה המונה ארבעה מחבלים מוסלמים חברי ארגון דאעש, תכננה פיגוע במשחק של נבחרת ישראל באלבניה במוצאי שבת באמצעות חומרי נפץ. על פי המשטרה האלבנית, הארבעה נעצרו הודות לדיווח של המוסד.

נבחרת ישראל חוגגת. באדיבות ONE
נבחרת ישראל. באדיבות ONE

בעקבות פנייה של ההתאחדות האלבנית לפיפ״א להעתיק את המשחק מול נבחרת ישראל משקודר, הממוקמת כמאה ק"מ מעיר הבירה טירנה, עקב שיקולים ביטחוניים, החליטה פיפ״א כי המפגש במוצאי שבת הקרובה יועבר לאצטדיון אלבסן הסמוך לבירה טירנה. ההתאחדות הישראלית נתנה את הסכמתה למהלך.

המטה ללוחמה בטרור הוציא אזהרת מסע לישראלים שלא להגיע לאלבניה. "בימים האחרונים נעצרו בבלקן גורמים המזוהים עם ארגון ה'מדינה האסלאמית'. בשבועות האחרונים, העצורים וגורמים נוספים הקשורים אליהם, תכננו לבצע פיגועים נגד מגוון יעדים בבלקן, בתוך כך גם במשחקי כדורגל בין-לאומיים, לרבות המשחק הצפוי להתקיים בין נבחרות אלבניה-ישראל, בתאריך 12 בנובמבר", נמסר בהודעת המטה ללוחמה בטרור.

עוד הוסיפו כי "למרות המעצרים, ובהתאם להערכת המצב, עדיין קיים איום משמעותי למימוש פיגועים בזירה. לפיכך המטה ללוט"ר מפרסם אזהרת מסע לאלבניה, ברמת איום קונקרטי גבוה (רמה 2) וממליץ לישראלים להימנע מלהגיע למשחק הנבחרת הצפוי להתקיים בתאריך 12 בנובמבר".

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

משה בוקר, 51, 30 שנה עיתונאי בקבוצת הארץ, 10 שנים בערוץ 2,
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

בניון כובש שער בכורה. צילום: ינון פוקס, האתר הרשמי של בית"ר ירושלים

כמה טוב, ככה יוסי

ארבע עונות חלפו מאז יוסי בניון חזר לשחק בישראל והוא נהנה מכל רגע. על הגשמת החלום בבית"ר, על המעבר מאנפילד לעכו ועל הנבחרת. מיוחד